Dainų progimnazijoje konkurse išrinkti eruditai

Kiekvienais metais pradinukai Šiaulių Dainų progimnazijoje varžosi dėl geriausio erudito titulo. Lapkričio 5-21 d. vyko 3-4 klasių konkurso ,,Eruditas – 2018 ” I etapas, kuriame dalyvavo virš 200 mokinių. Į II etapą pateko 20 geriausių eruditų, kurie lapkričio 22 d. susirinko išsiaiškinti, kurio protas guviausias, kuris tikrai vertas garbingo „ERUDITAS – 2018“ vardo.

Konkurso dalyvius pasveikino Mokslo šalies karalienė, 5b klasės mokinė Smiltė Gedgaudaitė, 2018 m. 4 klasių pasaulio pažinimo olimpiados nugalėtoja ir jos pagalbininkai žiniukai – 1a klasės mokiniai: Benas Vasiliauskas, Eividas Ivanauskas, Ugnė Čereškaitė.

Progimnazijos direktorė Asta Vaičiūnienė pasidžiaugė, kad turime tiek šaunių trečiokų ir ketvirtokų, kurie yra smalsūs, darbštūs ir palinkėjo visiems sėkmės šiame žinių konkurse. Renginio organizatorė Irena Povilauskienė supažindino su konkurso tvarka.

Mokiniai turėjo atsakyti į įvairius klausimus iš istorijos, matematikos, gamtos, meno, saugaus eismo, sporto ir kt. dirbdami su planšetėmis. Kol vieni mokiniai atsakinėjo į pateiktus klausimus, kiti galėjo pagilinti savo žinias dirbdami su programa ,,Pažink pasaulį”. Daugiausia taškų surinkę du trečiokai ir trys ketvirtokai pateko į finalą. Jie turėjo atsakyti į papildomus klausimus itin greitai. Tik po įnirtingos kovos pavyko išaiškinti nugalėtojus.

Konkurso „Eruditas-2018” nugalėtojais savo klasių grupėse tapo: 3e – Karolis Lukšas (mokytoja Rasa Solovjovienė), 4d – Paula Caltabellotta (mokytoja Birutė Kasparienė).

Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir prizais, o nugalėtojai – diplomais ir Eruditų taurėmis.

Sveikiname mažuosius Eruditus ir sakome ,,be mokslo išminčium nebūsi”!

Informaciją parengė  pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Irena Povilauskienė