Dainų progimnazijos mokiniai leidosi į nuotykius po gimtąjį kraštą

Saulėtą gegužės 25 dienos rytą prie Dainų progimnazijos susirinko gausus būrys vaikų su kuprinėmis, tačiau į pamokas neskubėjo, o kažko nekantriai laukė. Netrukus prie gimnazijos atriedėjo autobusai, į kuriuos greitai visi sugužėjo.

Nuo progimnazijos į skirtingus Lietuvos kampelius išriedėjo net dešimt autobusų. Žemaitijos pusėn pasuko pirmokai. 1a ir 1b klasės mokiniai nutarė apsilankyti Šiaulių rajono Dargaičių kaime esančiame mini zoo alpakų ūkyje ir Gruzdžių juodosios keramikos dirbtuvėse. 1d klasės mokiniai vyko į Kurtuvėnų Dvaro sodybą. Vaikai dalyvavo edukacinėje programoje „Laimės pasaga“.

Susipažinti su Kelmės miesto istorija nusprendė 1c, 1e ir 2b mokiniai. Pirmokai pabuvojo Kelmės krašto muziejuje, vaikščiojo su kojūkais, žaidė įvairius piemenėlių žaidimus. 2b klasės mokiniai, pažaidę indėnais Kelmės dvare, vyko toliau į Tytuvėnus. Šiame gražiame miestelyje apžiūrėję vienuolyną, dalyvavo edukacinėje pamokėlėje ,,Mažas šulinėlis, juodas vandenėlis….“.

2d, 2e, 4d, 4a ir 4b klasių mokiniai sugalvojo daugiau sužinoti apie Mažosios Lietuvos krašto įdomybes. 2d klasės mokiniai į išvyką pasikvietė ir tėvelius. Lankėsi Kretingalės rajone, dalyvavo edukacinėje programoje "Jaunųjų vilkų kelias". Vėliau vyko į Klaipėdos mini zoo sodą. 2e klasė nuvyko į dinozaurų parką Radailiuose, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse ,,Medaus kelias” ir linksmai iškylavo prie jūros. 4d klasė keliavo į Nidą. Užkopė į Parnidžio kopas, pabuvojo ant Juodkrantės "Raganų" kalno, stebėjo kormoranų koloniją. 2c, 4b ir 4a klasės mokiniai vyko į Klaipėdą. Ketvirtokai lankėsi laikrodžių muziejuje ir „Roshen“ konditerijos fabrike. Po to vyko pasisveikinti su Baltijos jūra.

Aukštaitijos link pajudėjo 3a ir 3b klasių mokiniai. Kelionę po Anykščių kraštą pradėjo nuo siaurojo geležinkelio muziejaus. Apžiūrėję ekspoziciją, pasivažinėjo rankine drezina. Vėliau apkabinę akmenį Puntuką, keliavo apžvalginiu Medžių lajų taku, užlipo ant Šeimyniškėlių piliakalnio, nusileido nuo linksmųjų Kalitos kalnelių.

Na, o patys mažiausieji, priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai, ir jų draugai, 2a klasės mokiniai, vyko į UAB „Šiaulių knygrišykla – spaustuvė“. Dalyvavo edukacinėje veikloje „Kaip gimsta knyga“.

Ekskursijos – tai pamokos kitaip. Tai galimybė, kuo daugiau sužinoti bei patirti malonių įspūdžių. Grįžę iš įdomių kelionių dar ilgai visi dalinosi pastebėjimais ir klausinėjo, kada vėl vyksime…

Informacija parengė pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Irena Povilauskienė

Šaltinis: null