Elektriniai paspirtukai – jau Šiauliuose

Tarptautinė pavėžėjimo paslaugų platforma „Bolt“ pradeda teikti elektrinių paspirtukų nuomos paslaugas Šiauliuose. Nuo pat ankstyvo ketvirtadienio ryto 100 žalių paspirtukų pasklido mieste ir laukia šiauliečių net aštuoniose miesto vietose.

„Aplinkosauga ir mikromobilumas mieste yra labai svarbūs, tai aktualu ir Šiauliams. Vertiname ir palaikome tokias idėjas, džiaugiamės bendradarbiavimu su „Bolt“. Tokios paslaugos Šiauliuose labai laukėme“, – sako Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. 

Paspirtukų dalijimosi platforma Šiauliuose startuoja su 100 paspirtukų. Šiauliuose paspirtukai bus statomi:

Tilžės g. 109. Saulės miestas. Prie įėjimo;

Aido g. 8. AKROPOLIS. Prie autobusų stotelės;

Dubijos g. 44 Stotis. Priešais stotį;

Aušros al. 40 Šiaulių vastybinė kolegija. Priešais centrinius rūmus;

Vilniaus g. 213, Šalia turizmo centro;

J. Jablonskio g. 16, ŠIAULIŲ ARENA. Prie arenos;

Tilžės g. 74. Prie Splius pastato;

Vilniaus g. 208. Turgus. Prie PayPost, priešais turgų.

„Patirtis kituose miestuose rodo, kad vis daugiau žmonių renkasi elektrinius paspirtukus ne pramogoms, o kaip alternatyvią susisiekimo priemonę kelionei iš namų į parduotuvę, vaistinę, darbą ar pan. Tad planuojame plėsti paspirtukų parkavimo zonas, mūsų tikslas – pasiekti ir miesto centrą, ir miegamuosius kvartalus, kad rytais iš namų klientai galėtų važiuoti su paspirtukais į darbą bei vėliau grįžti jais namo. Tik nepamirškime laikytis Kelių eismo taisyklių, važiuoti saugiai, saugoti save bei kitus eismo dalyvius“, – sako Eimantas Balta, „Bolt“ elektrinių paspirtukų plėtros vadovas Lietuvoje ir Latvijoje. 

Išsinuomoti paspirtuką šiauliečiai galės naudodamiesi mobiliąja „Bolt“ programėle. Kiekviename paspirtuke įmontuotas GPS sekiklis, programėlėje nurodantis vietą, kur jį galima pasiimti.  Norint paspirtuką atrakinti, tereikia nuskenuoti ant jo esantį QR kodą. Užbaigus kelionę, paspirtuko nebūtina palikti ten, iš kur jis buvo paimtas, tačiau būtina pasirūpinti, kad paliktas paspirtukas nesukeltų sunkumų praeiviams, neblokuotų dviračių ar pėsčiųjų takų, įėjimų į patalpas.

Paspirtukų palikimo zona.

Paspirtukų atrakinimas kainuos 30 centų (iki sekmadienio bus nemokamas), pirmosios 5 kelionės minutės kainuos – 22 centus už minutę, vėlesnės minutės kainuos perpus pigiau – po 11 centų.