Gausioje šiauliečių šeimoje – dvi dvynių poros

Kai statistinėje Lietuvos šeimoje tikriausiai auga vienas, du ar trys vaikai, išgirdus, kad kažkas augina daugiau – galima gerokai nustebti! Šiauliečių Rasos ir Tomo Baltrūnų šeimoje – net 7 vaikai. Ir iš jų – dvi dvynių poros.

Rasa ir Tomas kartu jau 17 metų. Pora iš pradžių galvojo apie tris vaikus, bet gyvenimas susidėliojo taip, kad šeima kur kas gausesnė. Vyriausioms dukroms – Emai 14 metų, Tomai – 12. Dvynėms Medai ir Nedai – 10, Neilui – 7, o mažiausiems dvynukams Jonui ir Vytautui – 5 metukai.
„Aš turiu pusbrolius dvynius, tačiau vyro pusėje jų labai daug! Per giminės susitikimus mes esame penkta šeima, kuri turi dvynius. Tad dvyniai čia jau nieko nebestebina “ – sako Rasa.
Moteris neslepia, kad sulaukus pirmagimės dukrytės vėliau tikėjosi berniuko: „kai sužinojom, kad laukiuosei dvynių nenustebom, bet buvo šokas, kad gims dvi dukrytės! Sūnus pas mus – penktas vaikas, na ir dar du mažieji“.
Anot Rasos, iškart auginti porą kūdikių nėra sunku: „man tai net lengviau, nes jie kartu valgo, kartu miega, svarbiausia, kad būtų vienas šalia kito. Todėl kai sužinojome apie antrą dvynių porą, visai ramiai priėmėm žinią“.

Rasa juokiasi, kad vaikai gana ramūs, tad visiems susitarti nėra sunku: “kad ir kaip keistai skambėtų, sunkiausia buvo turint vieną vaiką! Su pirmuoju kūdikiu dar gerai nežinai kaip ir ką daryti, jautiesi neužtikrintai, o vėliau viskas tik paprasčiau. Net jeigu vaikų ne du ir ne trys!“

36-erių moteris pasakoja, kad nei dvynių, nei visų 7 vaikų auginimas jai neatrodo sunkus darbas, nors veiklos niekada netrūksta: „visą dieną suktis namuose nėra lengva. Maisto gaminimas, tvarkymas, sužiūrėti kuo vaikus aprengti, jų būreliai ir kita veikla, tačiau labai daug padeda po darbo grįžęs vyras. Artimieji tikrai man leidžia pailsėti nuo visų rūpesčių“. Šeimoje ypač didelis dėmesys skiriamas mokslams. Anot Rasos, tai pagrindinis vaikų darbas. Visa kita jie gali daryti savanoriškai, pvz.: viena dukra labai noriai veda šuniuką į lauką, kitai patinka plauti indus, nuvykus į sodybą kas žolę puola pjauti, kas obuolius rinkti. Vaikai labai nori dirbti visi kartu, vieni kitiems padėti, tad ir prie darbų savanorių netrūksta.
Tomas ir Rasa tikri savo šalies patriotai, to moko ir vaikus. „Didžiausias patriotas – tėtis! Vyras net pateko į Lietuvos rekordų knygą, nes mūsų šeimos autobusiuko šonas papuoštas pačiu didžiausiu Vyčiu. Taip, jis didesnis net ir už lenktynininko Vanago automobilį puošiantį Vytį“ – juokiasi Rasa. Šeima mėgsta keliauti po Lietuvą, o jei vyksta į užsienį – puošiasi marškinėliais su lietuviška atributika.

Turint daug vaikų šeima susiduria ir su visuomenės požiūriu, kuris ne visuomet malonus. Anot šiaulietės, daugiausiai palaikymo sulaukia iš jaunų žmonių, kurie pasidžiaugia gausia šeima ir patys dažnai pasvajoja apie daugiau vaikų. O vyresnieji dažniau smerkia, ar mano, kad jei daug vaikų, tai šeima asociali ir gyvena iš pašalpų, nors tavęs net nepažįsta ar nesistengia sužinoti, kaip yra iš tikrųjų.

„Didelė šeima – didelė ir laimė! Vaikai mūsų džiaugsmas ir gyvenimo prasmė. Esame labai turtingi, kad gamta mus taip gausiai apdovanojo“ – šypsosi Rasa.