Gavus naują vakcinų siuntą, tęsiamas skiepijimas

Per šią savaitę Šiaulius pasieks iš viso 1320 COVID-19 vakcinos dozių. Be jau žinomų gamintojų „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos, pirmą kartą gauta ir kitos farmacijos kompanijos – „Moderna“ vakcina. Pastarosios vakcinos gabenimui nėra reikalingas tokio ekstremalus šalčio režimas. Įprastinio šaldytuvo temperatūroje (nuo +2 iki +8 ) vakciną galima laikyti iki vieno mėnesio. „Moderna“  vakcina gaunama 10 dozių flakonuose. Antrą dozę reikia suskiepyti po 28 dienų („Pfizer“ – po 21 dienos).

Vasario 1 d. vakarą pirmą kartą gauta 600 dozių farmacijos kompanijos „Moderna“ vakcinos. Šia vakcina bus skiepijami socialinių paslaugų įstaigų, sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai ir vaistininkai. Už šių prioritetinių grupių paskiepijimą atsakinga Šiaulių centro poliklinika ir Dainų pirminės sveikatos priežiūros centras.

Taip pat šią savaitę Šiaulių miestui skirta 720 dozių „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurtos vakcinos, kuri bus skirta jau paskiepytų mobiliųjų punktų ir karščiavimo klinikų darbuotojų, palaikomojo gydymo ir slaugos, globos įstaigų gyventojų ir jų darbuotojų skiepijimui antra doze.

Pagal pateiktą Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją apie preliminarų vasario mėnesio vakcinų dozių paskirstymą savivaldybėms, tikimasi kitą savaitę pradėti švietimo įstaigų darbuotojų skiepijimą COVID-19 vakcina.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija