FotoKultūra

Gegužę Šiauliuose savo knygas pristatys Liudas Mažylis ir Selemonas Paltanavičius

Gegužės mėnesį Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyks ne vienas įdomus susitikimas su žinomais žmonėmis, kurie pristatys savo knygas visuomenei.

 

„99 metai po įvykio“ – susitikimas su knygos autoriumi Liudu Mažyliu

Gegužės 17 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyks Liudo Mažylio knygos „99 metai po įvykio“ pristatymas.

„99 metai po įvykio“ – Liudo Mažylio literatūrinis debiutas. Tai žanras, kurį pats autorius vadina „veiksmo dokumentika“. Knygoje istoriniai faktai persipina su išmone, rizikingos rekonstrukcijos papildo neginčytiną realybę. Tikras istorinis faktas – Vasario 16-osios Akto suradimas Berlyne – aiškinamas fantastinėmis prielaidomis. Kai kada pasitelkiama mistika. Pagrindinis veiksmas knygoje vyksta 99 metai po įvykio, taip pat ir kitose epochose. Taigi knygoje nuolat pasikartoja nesuvaldomo laiko, nesibaigiančių kelionių, ieškojimų ir išsipildymo motyvai. Čia – ir apie meilę, žinoma. Tegul ir nebūtinai laimingą.

Ši knyga yra grožinės literatūros kūrinys. Vardai, personažai, vietos ir nutikimai, išskyrus viešai žinomus, yra arba autoriaus vaizduotės kūriniai, arba naudojami kaip meninė priemonė. Bet koks panašumas į tikrus įvykius, vietoves ar asmenis yra visiškai atsitiktinis.

Renginys nemokamas.

Po renginio autorius dalins autografus.

***************************************

Susitikimas su knygos „Vysla per Lenkija“ autoriumi Selemonu Paltanavičiumi

Gegužės 16 d. 18 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje savo knygą „Vysla per Lenkija“ pristatys Selemonas Paltanavičius.

„Vysla per Lenkiją” – tai antroji pagal LRT televizijos projektą „Nacionalinė ekspedicija” parengta knyga. Joje pristatoma gamtininko, rašytojo Selemono Paltanavičiaus, istorijos profesoriaus Alfredo Bumblausko, muzikologės, etnologės Zitos Kelmickaitės, žurnalisto, prodiuserio Edmundo Jakilaičio, atlikėjo Gabrieliaus Liaudansko-Svaro, lenktynininko Benedikto Vanago, žurnalistės, laidų vedėjos ir prodiuserės Editos Mildažytės bei kitų žymių Lietuvos žmonių įspūdžiai keliaujant ilgiausia Lenkijos upe Vysla ir ieškant Lietuvos pėdsakų kaimyninėje šalyje. Knygoje atskleidžiama bendra Lietuvos ir Lenkijos istorija, negirdėti istorijos pasakojimai, nepažintos tradicijos, regionų virtuvė ir etnokultūriniai papročiai. Tai antroji knygų serijos dalis apie 2017 m. vykusią nacionalinę ekspediciją, kuri traukia atrasti nepažintąją Lietuvos dalį Lenkijoje.

Renginys nemokamas.

***************************************

SURIŠK SAVO ATEITĮ!

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka kviečia jaunuolius dalyvauti edukacinėse paskaitose ir diskusijose „Surišk savo ateitį!“. Bibliotekos organizuojamas renginių ciklas skirtas kovoti su lyčių stereotipais, šviesti jaunas merginas apie kitokius gyvenimo pasirinkimus.

Gegužės 10 d. 14 val. savo sėkmės istorija dalinsis Monika Poškutė – acociacijos „INFOBALT“ eksporto ir verslo renginių koordinatorė. Monika Poškutė yra patyrusi tarptautinės komunikacijos ir verslo specialistė. Viešnia dalinsis ne tik savo karjeros sėkmės paslaptimis, bet ir kalbės apie stereotipus, kuriuos ji, kaip moteris, turėjo įveikti.

Gegužės 18 d. 13 val. vyks edukacinė diskusija, kurią moderuos ne vienerių metų patirtį su jaunimu turintis VšĮ „Eduplius“ įkūrėjas Roman Šarpanov. Diskusijos metu merginos galės pasidalinti savo patirtimis apie diskriminaciją, išankstinius nusistatymus ir pan.

Vienas iš Europos Sąjungos prioritetų – skatinti lygybę tarp vyrų ir moterų. Nors Lietuvoje per pastaruosius penkiolika metų situacija lyčių lygybės srityje pagerėjo, dar yra nemažai problematiškų sričių. Viena jų – jaunimo švietimas lyčių stereotipų, paslėptos diskriminacijos tematika, motyvacija siekti nestandartinių (lyčių atžvilgiu) tikslų, specialybių ir pasirinkimų.

Renginių organizatoriai tikisi, kad projekto veiklos padės ugdyti jaunų merginų pasitikėjimą savo jėgomis įgyvendinant gyvenimo tikslus, sukurti asmeninio tobulėjimo troškimą skatinančią aplinką, paskatinti dalyvaujančias merginas šviestis joms įdomia tematika, siekti nestandartinių tikslų.

Projekto organizatorė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Pagrindinis projekto partneris programa „Women Go Tech“.

Partneriai: VšĮ „Eduplius“, UAB „Mokymų erdvė“, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Šiaulių teritorinė darbo birža, Šiaulių universiteto studentų atstovybė, psichologė Mirolanda Trakumaitė, koučingo specialistė Živilė Nagliūtė.

Projekte dalyvaujančios mokyklos: Šiaulių universiteto gimnazija, Šiaulių Didždvario gimnazija, Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokykla, Joniškio „Aušros“ gimnazija, Plungės „Saulės“ gimnazija, Telšių „Džiugo“ gimnazija.

Projekte dalyvaujančios bibliotekos: Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešoji biblioteka, Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka.

Renginiai organizuojami projekto „Šiuolaikinė moteris: stereotipams NE!“ lėšomis.

Renginiai nemokami.

***************************************

Aušra Mažonė – „Nežinios fronto linijos: 12 istorijų apie karių moteris iš viso pasaulio“

Gegužės 11 d. 19 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyks Aušros Mažonės naujos knygos „Nežinios fronto linijos: 12 istorijų apie karių moteris iš viso pasaulio“ pristatymas. Knygoje rašoma apie išlydėjusių savo vyrus į karines misijas žmonų susidūrimą su nežinomybe, baime ir nerimu, išgyvenant nuolatinę meilės ir pareigos, dabarties pilnatvės ir ateities nežinomybę, šalto proto ir prieštaringų jausmų kovą.

Renginį ves žurnalistė Aina Kirdulienė. Koncertuos Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos auklėtiniai.

Dalyvavę knygos pristatyme bus pakviesti į ekskursiją Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje.

Renginys nemokamas.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai