Girtas šiaulietis mušė trijų savaičių savo kūdikį

Pradėjęs smurtauti prieš moteris, 32 metų šiaulietis nusirito iki to, jog pakėlė ranką prieš trijų savaičių savo kūdikį. Vyras iš areštinės iškeliavo į Tardymo izoliatorių, nes teismas sausio 14-ąją sankcionavo jo suėmimą dviem mėnesiams.  Kol vyks ikiteisminis tyrimas, jis artintis prie savo sūnaus ir sugyventinės neturės teisės, todėl gyventi teks pas motiną Joniškio rajone.

Apie Šiauliuose, M. K. Čiurlionio g., esančiame bute kilusį konfliktą policija sužinojo sausio 12-osios vakarą. Moteriai prireikė policijos pareigūnų ir medikų pagalbos, nes girtas (1,30 prom.) sugyventinis pradėjo šūkauti, kabinėtis, konfliktuoti. Kuo moteris jį daugiau ramino, tuo jis agresyvėjo,  sudavė delnu į veidą jai ir ant rankų buvusiam jų kūdikiui. Nukentėjusioji į gydymo įstaigas nesikreipė, tačiau kūdikis medikų buvo apžiūrėtas, jam konstatuotas kaktos sumušimas ir jis išleistas gydytis ambulatoriškai. Apie incidentą policijos pareigūnai  informavo specializuotos pagalbos centrą bei Šiaulių miesto vaiko teisių apsaugos skyrių ir dėl fizinio skausmo sukėlimo pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Smurtautojas atsidūrė areštinėje. Čia jam lankytis – ne naujiena. Vyras už įvairius nusikaltimus teistas jau aštuonis kartus, du paskutinius – už smurtavimą artimoje aplinkoje. Kaip šį kartą, taip ir anuos kartus agresiją paskatino alkoholis. Šio vyro rankos jėgą pajuto ne tik dabar su juo gyvenanti moteris, bet ir ankstesnė jo draugė. 2014 metais jis buvo teistas už tai, kad, įsiveržė pas Joniškio r., Stupurų k., gyvenančią buvusią sugyventinę ir, pasiėmęs virtuvinį peilį bei pridėjęs jį prie moters kaklo, grasino ją nužudyti. Smurtautojui tada buvo nustatytas sunkus girtumas (3,38 prom.).

Pernai jis stojo prieš teismą, kai namuose girtas (2,01 prom.) peiliu grasino nužudyti savo seserį, ją smaugė. Laikydamas rankoje peilį, vyras tiesė link moters, grasindamas pasmeigti ir papjauti. Nežinia, kuo konfliktas būtų pasibaigęs, jei ne sesers vyras, iš smurtautojo atėmęs peilį. Atlikęs bausmę už šią nusikalstamą veiką, vyras apsistojo Šiauliuose, susirado naują moterį, pas kurią ir apsigyveno. Per Kalėdas jiems gimė sūnus. Tačiau vyras, užuot rūpinęsis kūdikiu, piktnaudžiavo alkoholiu ir tai šeimoje kėlė nesantaiką bei inspiravo smurtą.

Paskutiniojo smurto protrūkio bylą numatyta nagrinėti pagreitinto proceso tvarka sausio 20 d.

Šaltinis: null