Unikalus duetas „Šalutinis efektas“ šiauliečiams dovanoja nemokamą koncertą

Tai unikalaus skambesio profesionalių muzikių duetas, susibūręs Lietuvos viduryje – Kaune. Vedamos noro kurti, improvizuoti, nukeliauti ten, kur dar nebūta, sujungti į vieną visumą tai, kas atsinešta, atrasta, išgirsta ir patirta, Justė Sakalytė (saksofonas, vokalas, klavišinis instrumentas, skudučiai) ir Ingrida Spalinskaitė-Kurienė (koncertinės kanklės) atlieka savo kūrybos muziką, aranžuotas lietuvių tautos šimtametes melodijas ir mėgstamų atlikėjų kūrinius. Jų improvizacijos ir kūryba jau skambėjo Amsterdame (Olandija) vykusiame kasmetiniame lietuvių kultūros pristatymo renginyje „LtArt“, didžiuosiuose Lietuvos miestuose, kur „Šalutinis efektas“ išskirtinės muzikos mylėtojus pakvietė į savo pirmuosius autorinius koncertus, o M. K. Čiurlionio jubiliejinių renginių ciklo koncerte „Čiurlionis įkvepia kurti“ tandemas klausytojus užbūrė specialiai šiai progai kurtomis kompozicijomis.

Šiaulių klausytojams „Šalutinis efektas“ pristatys naujausią savo programą, kurioje duetui talkins būgnininkas ir perkusininkas Vaidas Kasparavičius.

Justė Sakalytė – dainininkė, saksofonininkė, muzikos kūrėja ir aranžuotoja, pedagogė. Ji koncertavo festivaliuose „Kaunas jazz“, „Birštonas jazz“, „Junior jazz“, „Leigo lake“ (Estija), „Bendras faktorius“ ir „Druskomanija“, „Vilnius band“, muzikos maratonuose „Lietuvos muzikų paradas“. Bendradarbiavo projektuose su Bonnie Tyler ir Kauno miesto simfoniniu orkestru, Lietuvos populiariosios scenos atlikėjais Rūta Ščiogolevaite, Donatu Montvydu, grupėmis „Skamp“, „Pelenai“. Dainavo ir grojo koncertiniuose turuose po Europos šalis su LRT, LMTA bigbendais, tarptautiniu džiazo kvintetu „Ground Floor Connection“, tarptautiniu Dorotos Piotrovskos džiazo kvartetu. VII Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurse ir Jaunųjų džiazo vokalistų konkurse „Sing Jazz“ laimėjo 1-ąsias vietas.

Greta kūrybinės ir koncertinės veiklos Justė Sakalytė vadovauja Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos džiazo katedrai, ten pat dėsto džiazo dainavimą. AGATA organizuojamoje meistriškumo mokykloje „AGATA Langai“ yra viena iš mokytojų, padedančių jauniesiems muzikams siekti savo svajonės. Šešetą metų vadovavo ISM vadybos ir ekonomikos universiteto vokaliniam ansambliui „VOICITY“, o su jaunaisiais muzikos atlikėjais savo patirtimi dalinosi Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje, Vilniaus dešimtmetėje Balio Dvariono muzikos mokykloje, A. Noviko džiazo mokykloje.

Ingrida Spalinskaitė užaugo profesionalių muzikantų šeimoje. Pati kankliuoti pradėjo būdama septynerių. Klaipėdoje mokėsi muzikos mokykloje ir konservatorijoje, o Vilniuje LMTA užbaigė bakalauro ir magistro studijas. Stažavosi Suomijoje, Helsinkio Muzikos akademijoje kantelių klasėje. I. Spalinskaitė yra respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė.

2010 m. baigė mušamųjų instrumentų atlikėjo bakalauro studijas LMTA ir nuo to laiko dirba Kauno miesto simfoniniame orkestre mušamųjų grupės atlikėja, taip pat moko kanklių atlikimo meno Kauno A. Kačanausko muzikos mokykloje.

Muzikiniai projektai bei kolektyvai, kuriuose skambėjo Ingrida ir jos kanklės: duetas su Juste Sakalyte „Šalutinis efektas/Side effect“, kanklių trio ,,Basom“, solo su Kauno kameriniu orkestru, solo su Kauno miesto simfoniniu orkestru, grupė „Twintowns“, ,,Bokšto trio“, ,,Bitlai su kanklėmis“, kanklės su Vilniaus mušamaisiais, kanklės su lietuvių multiinstrumentalistu Sauliumi Petreikiu, kanklių ir arfos duetas (Suomija), ansamblis ‚,Liberte“, projektas su džiazo dainininke Raimonda Vaičiūte, šiuolaikinės operos NOA, kanklės su lenkų etnomuzikante Maria Pomianowska…

Vaidas Kasparavičius – iš Raseinių kilęs būgnininkas. 2002 m. muzikos mokslus tęsė Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje. Šiuo metu atlikėjas studijuoja VDU Muzikos akademijoje džiazo katedroje. Ilgus metus dirbo Kauno muzikinio teatro mušamųjų grupėje. Šiuo metu atlikėjas mušamaisiais instrumentais groja Kauno miesto simfoniniame orkestre bei pučiamųjų instrumentų orkestre „Ąžuolynas“.

Vaidas Kasparavičius koncertavo su dainininkais Egidijumi Sipavičiumi, Linu Adomaičiu, Liudu Mikalausku, Vaida Genyte, Julija Jagorova, Egidijumi Bavikinu, Jurgiu Bruzga, Juste Sakalyte. Taip pat dalyvavo įvairiuose muzikiniuose projektuose, tokiuose kaip: Kaunas Jazz – Julius Vilnonis project, Tv3 projektas „Romeo ir Džiuljeta“, „Operetė Kauno pilyje“ ir kt.

Nemokamas koncertas vyks Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje pirmadienį (balandžio 18 d.) 15 val.

Šaltinis: null