AktualuKultūra

Į Jelgavą vėl kviečia Tarptautinis smėlio skulptūrų festivalis

Birželio 8 ir 9 dienomis Pasto saloje, Jelgavoje, vyks 18-asis tarptautinis smėlio skulptūrų festivalis „SUMMER SIGNS 2024“. Festivalį Šiauliuose pristatė renginį organizuojančios įstaigos „Kultūra“ direktorius Mintautas Buškevičius ir prodiuseris Gundaras Caune.

Jau 18-tą kartą organizuojamo festivalio tema – pasaulio pasakos. Net 17 skulptorių iš 10 šalių įamžins pasakų personažus smėlio mene. Festivalio atidarymo dienomis – žiūrovų lauks ne tik smėlio kūriniai, bet ir žinomiausių Latvijos muzikantų koncertai bei gausi programa šeimoms su vaikais.

Pasak Mintauto Buškevičiaus, šiemet festivalis suburs skulptorius iš Indonezijos, JAV, Turkijos, Lenkijos, Ispanijos, Olandijos, Ukrainos, Estijos, Lietuvos ir Latvijos. O pirmosios skulptūros Pasto saloje jau pradėtos kurti.

Festivalio tema „Pasaulio pasakos“ kviečia pasinerti į pasakų karalystę renkant pasakas iš viso pasaulio į vieną bendrą fantazijų karalystę Pašto saloje. Konkurso skulptūras papildys iškilaus skulptoriaus Kārlis ir Maija Īle sukurta didelio formato demonstracinė skulptūra „Drakonas, kuris pagrobia princesę“.

Anot prodiuserio Gundaro Caunės, birželio 8 dieną festivalio teritorija veiks nuo 10.00 iki 1.00 val. Pirmoje dienos pusėje vaikų lauks jaudinantys žaidimų šou, spektakliai „Neįprasti Pepijos Garžekės nuotykiai“, „Sūkurys už trisdešimt devynių žemių“, „Staigmenų karuselė“, putų vakarėliai ir kt. Vakare į sceną lips šalies muzikos žvaigždės – grupė „Zelta Kniede“, „Kautkaili“, Emilija Bērziņa, Būū ir grupė „Līvi“.

Sekmadienį, birželio 9 d. lankytojų lauks linksmi vaidinimai visai šeimai, pop grupės „Lai Skan“ dainų žaidimas „Medaus pyragas“, liaudies šokių programa „Mūsų malonumui, jūsų malonumui“ pristatys šokių kolektyvas „Diždancis“. Muzikinę atmosferą kaitins Chris Noah, Finķis ir Dj Rudd. Parkas bus atidarytas nuo 10.00 iki 23.00 val.

Bilietus į Tarptautinį smėlio skulptūrų festivalį galima įsigyti „Biļešu paradīze“ kasose ir internetu. Bilietų kainos įsigyjant juos iš anksto, t. y. iki birželio 7dienos– mažesnės.

Tarptautinį smėlio skulptūrų festivalį Jelgavoje organizuoja Jelgavos miestas ir įstaiga „Kultūra“, bendradarbiaudama su rėmėju AS „Ramirent Baltic“ „Frostiart Baltic“.

Jelgavos miesto savivaldybės įstaigos „Kultūra“ informacija ir nuotraukos

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai