Inovatyvus Šiaulių pristatymas – „Skriejam per Šiaulius“

2018 metų kovo-spalio mėnesiais Viešoji įstaiga Nacionalinė regionų plėtros agentūra (NRPA) vykdė Šiaulių miesto savivaldybės finansuotą projektą „Skriejam per Šiaulius“, kurio tikslas sukuriant reprezentacinį virtualios realybės nuotraukų filmą apie Šiaulių miestą, atskleisti Šiaulių miesto išskirtinumą ir išryškinti kultūriniam gyvenimui svarbius objektus bei miesto tradicijas.

Projektą „Skriejam per Šiaulius“ sudarė trys etapai, kurių kertinis akmuo buvo kultūriniai forumai. Kultūriniuose diskusinio pobūdžio forumuose dalyvavo atstovai iš daugiau nei 20 Šiaulių miesto nevyriausybinių organizacijų, valdžios ir vietos bendruomenių narių. Du pirmieji kultūriniai forumai supažindino forumo dalyvius ir visuomenę su įgyvendinamu projektu bei numatomais ir tarpiniais rezultatais. Per pirmuosius du forumus dalyviai diskutavo, kokios žymios ir ryškios Šiaulių miesto vietos galėtų būti pateiktos trumpame virtualios realybės nuotraukų filme reprezentuojančiame Šiaulius. Dviejų diskusijų metu nuspręsta, kad virtualiai bus vaizduojama daugiau nei 10 visuomenei gerai žinomų Šiaulių miesto objektų.

Trečiasis projekto kultūrinis forumas vyko „Šiaulių dienų 782“ metu vykusioje parodoje „Tavo PIN KODAS 2018“. Parodos „Tavo PIN KODAS 2018“ lankytojai pirmieji pamatė unikalų ir inovatyvų virtualios realybės nuotraukų filmą reprezentuojantį Šiaulių miestą. Išmaniosios technologijos parodos dalyvius nukėlė į Šiaulių miesto gatves ir lankytinus objektus. Kuriant virtualios realybės filmą objektai fotografuoti ne tik stacionare kamera, bet ir dronu. Dėl pasitelktų išmaniųjų technologijų, nuotraukų filme pristatomi vaizdai matomi netradiciniu kampu. Žiūrint virtualios realybės filmą, galima naujoje aplinkoje dairytis 360 laipsnių kampu ir nevaržomai apžiūrėti viską, kas vaizduojama aplink. Suvieniję jėgas, virtualios realybės nuotraukų filmą, savo miestui kūrė startuolis Martynas Bujauskas, teikiantis interaktyvias paslaugas interaktyviame kambaryje „ENTER VR“ Šiauliuose ir Nacionalinė regionų plėtros agentūra, garso takelį kūrė žymios Šiaulių grupės BIX būgnininkas ir muzikinių projektų kūrėjas Gintautas Gascevičius.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite: