Išdalinti 2019 metų Šiaulių miesto sporto apdovanojimai ir premijos

Šie metai buvo kupini puikių sporto renginių bei aukšto lygio sporto pasiekimų. Galime teigti, kad miesto sporto bendruomenės – sportininkų, jų trenerių, sporto vadybininkų, sporto organizacijų vadovų ir rėmėjų indėlis garsinant Šiaulių miesto vardą yra be galo didelis  ir  reikšmingas. Visi šių metų pasiekimai buvo įvertinti ir šalies mastu. Šiaulių miestas buvo pripažintas nominacijos „Metų sporto miestas“ laimėtoju Lietuvos sporto vadybos apdovanojimuose.

Gruodžio 20 d. sporto bendruomenės atstovai buvo sukviesti į Šiaulių arenoje vykusį 2019 metų Šiaulių miesto sporto apdovanojimų vakarą. Šventinio vakaro metu buvo įteiktos premijos sportininkams, iškovojusiems aukštus sporto pasiekimus pasaulio ir Europos čempionatuose 2019 metais, pagerbti ir jų treneriai.

Renginio metu buvo taip pat įteiktos aštuonios 2019 metų Šiaulių miesto sportui nusipelniusių asmenybių ir organizacijų nominacijos.

2019 metų renginyje taip pat apdovanoti: Šiaulių miesto metų vyrų ir moterų komandos, Šiaulių miesto metų sportininkas ir sportininkė, Šiaulių miesto metų populiariausias reprezentacinis sporto renginys. Renkant nominantus buvo vertinami šiauliečių, žurnalistų ir sporto ekspertų komisijos balsai.

Sportininkus sveikino ir padėkos žodį tarė garbūs svečiai: LR Seimo narys Stasys Tumėnas, Švietimo mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė,  Lietuvos parolimpinio komiteto generalinis sekretorius Paulius Kalvelis bei  Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Artūras Visockas pabrėžė, kad Šiaulių mieste sportininkams premijos ir apdovanojimai suteikiami neišskiriant neįgaliųjų atletų. Mūsų miestas rodo pavyzdį ir sporto politikos srityje, dalis Šiauliuose prigijusių naujovių jau taikomos ir kituose miestuose, o artimoje ateityje – ir visos šalies praktikoje.

„2019 metais pirmą kartą peržengta 4000 skaičiaus riba – tiek šiauliečių sportuoja miesto savivaldybės sporto centruose. Dar apie 1500 sportuojančių yra kituose (privačiuose) sporto klubuose. Puikius rezultatus Šiauliams pavyksta pasiekti dar ir dėl to, kad turime įspūdingą sporto rėmėjų palaikymą, dėkoju jiems visų šiauliečių vardu“, – kalbėjo Šiaulių meras.  

Švietimo mokslo ir sporto viceministrės Kornelijos Tiesnesytės teigimu, Šiaulių miestas yra pirmaujantis įdiegiant naujoves sporto administravimo srityje.

„Mes ministerijoje, pavyzdžiui, dar tik kalbame, kad šalyje yra reikalingas sportininkų registras, o jau žinome, kad Šiauliuose jis yra įdiegtas senokai…“, – kalbėjo viceministrė.

Seimo narys Stasys Tumėnas pasidžiaugė, kad nuo seno Šiauliai siekė tapti sportiškiausiu miestu šalyje ir 2019 m. miestas oficialiai pelnė tokį vardą.

Lietuvos parolimpinio komiteto generalinis sekretorius Paulius Kalvelis padėkojo už puikias miesto neįgaliųjų sporto tradicijas. Didelę šalies neįgaliųjų sporto rinktinės dalį sudaro šiauliečiai, Šiaulių mieste sudarytos puikios sąlygos neįgaliųjų vaikų sportui.  

Pagal Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nustatytą tvarką, už sporto tarptautinius pasiekimus įteiktos premijos šiems sportininkams ir jų treneriams:

Andriui Skujai, Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato, rutulio stūmimo 6 vietos laimėtojui (1000 eurų);

Jonui Spudžiui, Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato, ieties metimo rungties  7 vietos laimėtojui (900 eurų);

Deimantui Jusiui, Jono Spudžio ir Andriaus Skujos treneriui (760 eurų);

Dovilei Kilty (Dzindzaletaitei), Pasaulio lengvosios atletikos čempionato, trišuolio 14 vietos laimėtojai (200) eurų;

Janinai Tribienei, Dovilės Kilty (Dzindzaletaitės) trenerei (80 eurų);

Linai Kudrickei, Europos kultūrizmo čempionato, 1 vietos laimėtojai (480 eurų);

Žygintui Miliui, Linos Kudrickės treneriui (192 eurų);

Justei Tamašauskaitei, Europos kultūrizmo čempionato, 2 vietos laimėtojai (420 eurų);

Arūnui Vandžiui, Justės Tamašauskaitės treneriui (168 eurų);

Audriui Petrėnui, Europos kultūrizmo čempionato, 3 vietos laimėtojui (180 eurų);

Vitalijui Smackiui, Audriaus Petrėno treneriui (72 eurus);

Kamilei Gaučaitei, Europos čempionato, 5 vietos bei Pasaulio čempionato 10 vietos laimėtojai (1220 eurų);

Greta Čeponytei, Jaunimo Europos čempionato, 5 vietos laimėtojai (200 eurų);

Danutei Domikaitytei, Europos moterų imtynių čempionato, 5 vietos laimėtojai (560 eurų);

Aivarui Kaseliui, Kamilės Gučaitės, Gretos Čeponytės ir Danutės Domikaitytės treneriui (396 eurus);

Andriui Stočkui, Kamilės Gučaitės, Gretos Čeponytės ir Danutės Domikaitytės treneriui (396 eurus);

Klaudijai Tvaronavičiūtei, Europos Taekvondo čempionato 5 vietos ir Pasaulio Taekvondo čempionato 9 vietos laimėtojai (1500 eurų);

 Edgarui Abromavičiui, Europos Taekvondo čempionato 9 vietos laimėtojui (200 eurų);

Romualdui Montvydui, Klaudijos Tvaronavičiūtės ir Edgaro Abromavičiaus treneriui (680 eurų);

Aurimui Lankui, Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionato, K-4 baidarės 13 vietos laimėtojui (300 eurų);

 Edvinui Ramanauskui, Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionato, K-4 baidarės 13 vietos, laimėtojui (300 eurų);

Antanui Lankui, Aurimo Lanko ir  Edvino Ramanausko treneriui (240 eurų);

Viliui Gaubui, Europos jaunimo olimpinio festivalio 2 vietos laimėtojui (400 eurų);

Ritai Romencovienei, Viliaus Gaubo trenerei (160 eurų);

Mindaugui Aleknai, Europos plūdinės žūklės čempionato 4 vietos laimėtojui (300 eurų).

Rūtai Garbaliauskaitei, Mindaugo Aleknos trenerei (120 eurų).

Įteiktos šios nominacijos už svarbius miestui įvykius ir indėlį plėtojant sportą mieste:

„Metų sugrįžimas“ – Futbolo akademijos „Šiauliai“ vyrų komanda

Futbolo akademija Šiauliai po 3 metų pertraukos sugražino vyrų futbolą į Šiaulius. 2019 metų LFF I lygos sezone vyrų komandą „Šiauliai“ atstovavo tik Šiaulių mieste išugdyti futbolininkai. O po 12 metų pertraukos startavo ir Lietuvos Futsal A lygoje.

„Išsipildžiusi svajonė“ – Irklavimo elingo statybos I etapo užbaigimas (SC Atžalynas)

Tai reikšmingiausias ir aktualiausias įvykis irklavimo bendruomenėje nuo 1958 m. Tada buvo pastatytas pirmasis traukinio vagonėlis, kuris simbolizavo irklavimo pradžią Šiauliuose. Tai tęsėsi beveik 70 metų ir pagaliau pokytis, svajonės išsipildymas naujos irklavimo bazės 1 etapo pabaiga.

 „Sporto bičiulis“ – UAB “Sovli” Oficialus Toyota atstovas Lietuvoje

Už nuoširdžią partnerystę sporte, remiant Šiaulių miesto reprezentacinius renginius, komandas, bei sportininkus. Už paramą neįgaliesiems bei neįgaliųjų sporto klubo Šiaulietis veiklai skirtą mikroautobusą.

„Metų karjera“ –  Iveta Daujotaitė

Sportininkė šiemet sėkmingai pradėjo pasirdymus moterų profesionalų tenise, iškovojo pirmuosius Pasaulio moterų teniso (WTA angl. “double tyei”) reitingo taškus. Už gerus pasiekimus sporte ir moksluose Iveta gavo pakvietimą studijuoti Hardvardo universitete.

„Metų sėkmė“ –  Šiaulių klubas „Igtisa“

Suomijoje vykusiose komandų prestižinėse orientavimosi estafečių varžybose „VENLA“ įspūdingai pasirodė Šiaulių „Igtisos“ klubo sportininkės. Po Lietuvos klubo vėliava susibūrusios“ sportininkės estafetėje laimėjo 8-ąją vietą. Šiaulių klubo sportininkės už nugaros paliko ne vieną tituluotą ekipą. Tai – geriausias Lietuvos klubų rezultatas šių prestižinių varžybų istorijoje.

„Šiauliečių dovana Lietuvai“ –  Lietuvos vyrų regbio 7 rinktinė

Apie 80 proc. Lietuvos vyrų regbio 7 rinktinės sudaro šiauliečiai. Rinktinė po neilgos pertraukos grįžo į Europos pajėgiausių rinktinių dvyliktuką.

Moterų krepšinio kibirkštis“ –  Rusnė Augustinaitė

Viena ryškiausių jaunųjų Šiaulių miesto krepšinio vilčių. Kartu su perspektyviausiomis šalies krepšininkėmis dalyvavo Lietuvos krepšinio federacijos organizuojamame “Talentų kartos” projekte, o vasarą įvykusiame Europos merginų čempionate iškovojo sidabro medalį – tai aukščiausias Lietuvos jaunučių rinktinės pasiekimas ne tik Šiaulių miesto, bet ir Lietuvos krepšinio istorijoje. Šiuo metu Rusnė žaidžia Šiaulių krepšinio moterų komandoje.

Metų sporto blyksnis“ –  Rokas Linkevičius

Rokas Linkevičius – 2019 pasaulio IFBB jaunimo čempionate 16-20 metų amžiaus klasikinio kultūrizmo kategorijoje iškovojo 1 vietą (treneriai Vidmantas Lukys ir Audronė Lukienė). 

Šiauliečių, žurnalistų ir sporto ekspertų išrinktos 5 nominacijos:

Šiaulių miesto metų vyrų žaidimų komanda – regbio komanda „Vairas-Kalvis-Jupoja“

Šiaulių miesto metų moterų žaidimų komanda – futbolo komanda „Gintra-Universitetas“

Šiaulių miesto metų sportininkas – Andrius Skuja

Šiaulių miesto  metų sportininkė – Klaudija Tvaronavičiūtė

Šiaulių miesto populiariausias  metų sporto reprezentacinis renginys –

Pasaulio žirgų konkūrų taurės etapas CSI2*-W/CSIYH1

Šiaulių miesto savivaldybės Sporto skyriaus informacija

Evaldo Černiausko nuotraukos