Išdalinti apdovanojimai mokinių mokomosioms bendrovėms

Balandžio 27-ąją vyko tradicinė Šiaulių regiono mokinių mokomųjų bendrovių (MMB) mugė, kurioje dalyvavo 22 MMB iš visos Lietuvos – Viniaus, Kauno, Klaipėdos, Vilkaviškio r., Joniškio, Naujosios Akmenės, Šiaulių. Šiemet geriausia buvo pripažinta Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos bendrovė „MonKey“, užsiimanti išmaniųjų pakabukų gamyba ir pardavimu. Janoniečiams vadovauja mokytoja Aurelija Šmitienė. Bendrovei nugalėtojai atiteko GERIAUSIOS MBB prizas, kurį įsteigė Šiaulių miesto savivaldybė, o jį įteikė miesto meras Artūras Visockas.

Jau trečią kartą jaunieji verslininkai rinkosi į „Tilžės“ prekybos ir laisvalaikio centrą, kur vyko Šiaulių regiono mokinių mokomųjų bendrovių (MMB) mugė. Ją jau trečius metus iš eilės rengia Šiaulių miesto savivaldybė, VšĮ Šiaulių verslo inkubatorius ir VšĮ Lietuvos Junior Achievement. Mokinių mokomosios bendrovės pripažintos viena geriausių formų mokyti jaunimo verslo, ugdyti tam tikrus jaunų žmonių gebėjimus. Nors mokinių bendrovės neturi juridinio statuso, tačiau jos nueina visą įmonės kūrimo, produkto vystymo, pardavimų, marketingo kelią. Mokinių bendroves gali steigti tik vyresniųjų klasių mokiniai, vadovaujami mokytojos ir turintys verslo konsultantą. Taisyklės kurti mokinių bendrovę yra nesudėtingos – prasidėjus mokslo metams įkuriama bendrovė, suformuojamas akcijų paketas (tradiciškai įstatinis kapitalas yra apie 100 Eur, akcijas įsigyja mokinių tėvai, mokytojai, draugai), išvystomas verslas ir pavasarį akcijos išperkamos, o bendrovė uždaroma. Jeigu idėja pavykusi, kitais metais galima vėl kurti bendrovę ir verslą toliau plėtoti arba imtis naujos idėjos ir ją įgyvendinti.

Šių metų renginyje mokiniai ir jų mokytojai mugėje turėjo progą pasidalinti patirtimi, pabendrauti ir parduoti savo gaminius bei paslaugas. Mugės metu dirbo komisija, kuri vertino MMB bendrovių pasirengimą, jų verslo aktualumą, verslo pristatymą, idėjos išvystymą ir daugelį kitų dalykų. Dalyvių diplomai buvo įteikti visoms MBB, o nominacijų laimėtojams atiteko ir renginio rėmėjų prizai. Anot banko „Swedbak“, vieno iš pagrindinių MMB mugės rėmėjų, atstovės, Šiaulių miesto klientų aptarnavimo centro valdytojos Loretos Volbekienės, galima pasidžiaugti jaunų žmonių drąsa, sumanumu ir tokiais puikiais darbais. Šiaulių miesto meras A. Visockas ne tik pasveikino gražios šventės dalyvius, bet ir domėjosi mokinių verslu, daug bendravo su jaunaisiais verslininkais, linkėjo visiems būti drąsiems ir išnaudoti šią mokinių mokomosiose bendrovėse įgytą patirtį, kuomet jau reikės steigti savo verslą. Šiaulių verslo inkubatoriaus direktorius Feliksas Alius Valys džiaugėsi, kad renginys populiarėja, kad plečiasi jo geografija, mokinių bendrovių šiemet sulaukta iš visos Lietuvos. Lietuvos Junior Achievement organizacijos vadovė Andželika Rusteikienė, sveikindama nugalėtjus, paragino juo rengtis nacionaliniam MBB konkursui ir pasistengti patekti į tarptautinį renginį. Nugalėtoja pripažinta ir nominaciją GERIAUSIA MOKOMOJI MOKINIŲ BENDROVĖ pelniusi Juliaus Janonio gimnazistų bendrovė „MonKey“, įvertinusi, kaip dažnai žmonės užmiršta, kur pasideda raktus, pagamino išmanųjį rakto pakabuką, kurį, naudojant programėlę, galima nesunkiai surasti. Tai pelnė jiems ne tik Geriausios bendrovės, bet ir Versliausio bendrovės prizus.

Šiaulių verslo inkubatoriaus inf.