AktualuŠiauliai

Išmanieji suoliukai Šiauliuose: padės įkrauti telefoną ar išsileidus dviračio padangai

Išmanieji suoliukai – naujovė ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Šiaulių turizmo informacijos centro (TIC) direktorė Rūta Stankuvienė teigia, kad kelionės be mobiliojo telefono tampa vis sudėtingesnės, todėl kartu su pasauliu tobulėja ir Šiauliai. Mieste įrengti du išmanieji suoliukai: rekreacinėje erdvėje Talkšos ežero pakrantėje ir Vilniaus pėsčiųjų gatvėje, prieš Šiaulių turizmo informacijos centrą.

„Išmanieji suoliukai – išmaniems žmonėms, turintiems išmanius telefonus“, – entuziastingai suoliukus pristatė TIC direktorė.  

Visos suoliuko funkcijos tiesiogiai priklauso nuo Saulės energijos, nes jis pasikrauna tik per integruotų saulės baterijų modulius, kurie yra ne mažesnės nei 90W galios, o baterijos talpa siekia 320 Wh.

„Suolelis turi daug funkcijų, manau, aktualu tai, kad yra nemokamas Wi Fi interneto ryšys, kuriam nereikia jokių slaptažodžių. Labai smagu, kad telefoną galima pakrauti net dviem būdais: belaidžiu Qi įkrovikliu, įrengtu suolelio paviršiuje ir USB jungtimi, kuri skirta greitam įkrovimui“, – pasakoja R. Stankuvienė, ji pabrėžia, jog suoleliai naudingi ir keliaujantiems dviračiu ar paspirtuku, nes juose integruoti oro kompresoriai pripūsti padangoms.

Suoleliuose yra:

  • 2 metaliniai dviračių laikikliai;
  • 4 USB jungtys greitam įkrovimui;
  • 2 belaidžiai Qi įkrovikliai, įrengti suolelio paviršiuje;
  • Wi Fi hotspot;
  • sėdimo paviršiaus pašildymo sistema, veiksianti žiemą;
  • LED naktinis apšvietimas;
  • saulės baterijų moduliai.

Po dangteliu yra integruotas oro kompresorius dviračių ar paspirtukų padangoms pripūsti, dėtuvė įrankiams –  su dviejų tipų atsuktuvais, skirtingų dydžių veržliarakčiais ir trys jungtys el. paspirtukams įkrauti.  Dangtelis valdomas su aktyvia NFC funkcija – prilietus išmanųjį telefoną prie balto lipduko.

Suoliukai be atlošo, kad žmonės galėtų atsisėsti iš abiejų pusių. 

Žmonių atsakingumas parodys, ar mieste reikia daugiau tokių suolelių

Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė teigia, kad bėgant laikui tokių išmanių įrenginių mieste gali daugėti. Visgi visuomenė turi ne tik intensyviai jais naudotis, bet saugoti ir nuo vandalizmo ar neatsakingo naudojimo.

„Turime abejonių dėl žmonių supratingumo, visi žinome, kaip nuo vandalizmo kentėjo taktiliniai žemėlapiai. Tikimės, kad žmonės, pasinaudoję, pavyzdžiui, oro kompresoriumi padangai pripūstii, uždarys dangtelį ir paliks įmontuotus prietaisus tvarkingai“, – dėmesį atkreipė TIC direktorė.

R. Stankuvienė primena, kad Šiauliai yra Saulės miestas, todėl jei žmonių širdys bus šiltos, o Saulės spinduliai miestą džiugins dažnai, – tokie įrenginiai mieste tik populiarės.

Išmanieji 2 suoliukai nupirkti įgyvendinant projektą „Bendro tarpvalstybinio turizmo paveldo produkto „Saulės kelias“ kūrimas“ pagal INTERREG V-A LATVIJOS IR LIETUVOS BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMĄ 2014 – 2020. Įsigyti atlikus viešųjų pirkimų procedūrą per CVP IS sistemą iš tiekėjo, pasiūliusio mažiausią kainą.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai