Jaunasis futbolininkas I. Jonaitis: „Sieksiu tapti geriausiu“

Nuo pat mažų dienų futbolo paslapčių Šiaulių futbolo akademijoje mokosi Ignas Jonaitis, kuris nepaisant savo jauno amžiaus jau spėjo sužavėti ne vieną futbolo specialistą ir įvarčiais bei savo rezultatyviais perdavimais nubausti ne vieną varžovą.

Ignui Jonaičiui pavasarį sukako vos trylika metų, tačiau jis šį sezoną spėjo debiutuoti jau ir Elitinėje jaunių U-17 lygoje, o praėjusiame ture savo įvarčiais išsiskyrė bei pergalę Šiaulių miesto komandai atnešė Elitinėje jaunių U-15 lygoje.

Po šių rungtynių jaunasis I. Jonaitis pasidalino mintimis apie savo pirmuosius žingsnius futbole ir sėkmingą pirmąją sezono pusę.

– Kodėl pasirinkai būtent futbolą?

– Būdamas trejų metų pradėjau kamuolį spardyti kieme ir žaisti futbolą kartu su savo broliu, visi sakė, kad esu mažasis talentas ir skatino eiti lankyti futbolo treniruotes. Kai man sukako šešeri metai, brolis nuvedė į futbolo akademiją ir pradėjau lankyti futbolą pas savo pirmąjį trenerį Saulių Petrauską.

– Kokie buvo pirmieji tavo žingsniai futbole?

– Labai gerai prisimenu, kad pirmoje treniruotėje, kaip naujokui, man sekėsi labai gerai ir treneriui patikau. Vėliau tapau ir komandos kapitonu.

– Vėliau sekė treniruotės su vyresniais, todėl būti jauniausiu treniruotėse jau esi pripratęs?

– Taip, būti jauniausiu jau esu pripratęs, bet tai, kad esu jaunesnis – man tik į naudą, tarp vyresnių yra didesnė konkurencija, galiu daugiau išmoksti ir patobulėti.

– Kaip pavyko vos trylikos metų debiutuoti Elitinėje jaunių U-17 lygoje?

– Tikriausiai daugiausiai įtakos turėjo tai, kad aš treniravausi su 2004 metais gimusiais vaikinais ir ten tikrai išsiskyriau, tada komandos treneris Renatas Vestartas pakvietė treniruotis su Šiaulių futbolo akademijos U-17 komanda, o debiutuoti pavyko, nes, manau, treneris matė mano pastangas ir darbą treniruočių metu.

– Elitinėje jaunių U-15 lygoje savo įvarčiais Šiaulių komandai atnešei pergalę prieš lygos lyderius. Koks jausmas buvo užplūdęs tuo metu?

– Labai smagu padėti vyresniems savo draugams bei būti naudingu aikštėje, o dar smagiau pelnyti labai svarbius įvarčius prieš lyderius.

– Kaip įvertintum pirmąją sezono pusę?

– Galėčiau sakyti, kad pirmoji sezono pusė – labai gera, nes dar rungtyniauju U-14 komandoje, su šia komanda žengiame turnyrinės lentelės viršuje, o U-17 komandai liko vienerios rungtynės prieš Vilniaus „Žalgirio” U-17 komandą, jei laimėsime šias rungtynes pakilsime į trečiąją vietą, o toks rezultatas būtų tikrai neblogas.

– Ką veiki laisvalaikiu ir ar futbolas netrukdo mokslams?

– Laisvu laiku dažniausiai einu į stadioną ir nesiskiriu su kamuoliu. Kalbant apie mokslus, viską pavyksta suderinti, o nuo rugsėjo mėnesio mokysiuosi Šiaulių sporto gimnazijoje, kurioje bus dar lengviau derinti futbolą ir mokslus bei turėsiu dar daugiau treniruočių.

– Todėl galima sakyti, kad savo ateitį sieji būtent su futbolu?

– Taip, ateityje sieksiu žaisti aukštame lygyje ir, tikiuosi, jog iš futbolo ateityje valgysiu duoną. Prižadu, kad sunkiai dirbsiu ir sieksiu tapti geriausiu!

Šaltinis: null