Jelgava kviečia į didžiausią Baltijos šalyse smėlio skulptūrų festivalį

Birželio 9 ir 10 d. Jelgavos miestas kviečia į didžiausią Baltijos smėlio skulptūrų parką, kur vienoje vietoje susitiks dinozaurai, drambliai, baltosios meškos, filosofiniai ir humoristiniai personažai. 15 profesionalių menininkų iš 8 šalių – Latvijos, Lietuvos, Belgijos, Ukrainos, Vengrijos, Čekijos, Vokietijos ir Rusijos – smėlio formas pavers visiems pažįstamais personažais. Ši transformacija leis į gyvūnų pasaulį pažvelgti skirtingu požiūriu. Smėlio skulptūrų formavimui planuojama panaudoti daugiau kaip 1 000 tonų smėlio.

Šiauliuose tradiciškai pristatomi didžiausi Jelgavoje vykstantys festivaliai. Apie 12-ąjį Tarptautinį smėlio skulptūrų festivalį papasakojo festivalio prodiuseris Gundaras Caune ir jo kolegė Ilze Bilecka.

Pasak organizatorių, nors menininkai šių metų festivalio temą – „Gyvūnų pasaulis“ – interpretuoja įvairiai, tačiau kiekvienas darbas atskleis autoriaus pažiūras ir viziją apie tai, koks yra gyvūnų pasaulis. Kai kurie laukinę gamtą įsivaizduoja darnoje su žmonėmis, todėl savo darbais skatina žmonių ir gyvūnų draugystę bei viso gyvo saugojimą. Kitų darbuose būdingas gamtos rūstumas ir teisingumas, todėl skulptūrose daugiau matomos akimirkos iš tikrojo laukinės gamtos gyvenimo. Nors tema labai aktuali, tačiau kai kurie menininkai į šį darbą žvelgia su humoru ir filosofiškai, pavyzdžiui, atvaizduoja evoliucijos procesą, kuriame beždžionės vis dar bando pagauti žmogų.

Šeštadienį, birželio 9 d., muzikine dalimi pasirūpins Latvijoje mėgstami muzikantai – Aija Andrejeva,Normunds Jakušonoks ir L. Tipa orķestris, taip pat grupės „Iļģi“ ir „bet bet“. Sekmadienį, birželio 10 d., lankytojus linksmins muzikantai iš Lietuvos – grupė Jonis, taip pat grupė „Sudden lights“ ir „Jumprava“.

Tiek šeštadienį, tiek sekmadienį pirmoji dienos pusė bus skirta jauniausiems renginio lankytojams – vaikams, kurie galės žiūrėti spektaklius bei žaisti kartu su Jelgavos Naujuoju ir Adolfo Alunano teatru („Ādolfa Alunāna teātris“). Veiks ir smėlio skulptūrų dirbtuvė, kurioje vaikai ir tėvai patys galės pasijusti skulptoriais ir sukurti savo smėlio piešinius.

Renginį organizuoja Jelgavos miesto įstaiga „Kultūra“.

Daugiau informacijas Jelgavos festivalių svetainėje (Jelgavas festivālu mājaslapa).

Daugiau informacijas apie turizmo galimybes festivalio metu – Jelgavos regioninio turizmo centro svetainėje (Jelgavas reģionālā tūrisma centra mājas lapa)

Bilietai parduodami „Biļešu paradīze“ kasose visoje Latvijoje ir internete: bilesuparadize.lv

 

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Šaltinis: null