Joniškio rajone medžioklėje mirtinai sužalotas medžiotojas

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams apie nelaime Joniškio rajone pranešta sekmadienio rytą. Kaip paaiškėjo, vienas medžiotojų peršovė savo kolegą. Sužalotas vyras įvykio vietoje mirė. Šauliui nustatytas vidutinis – 1,88 prom. girtumas.

Medžiotojo mirtimi pasibaigęs incidentas įvyko Joniškio rajone, Daukšių medžiotojų būrelio plotuose. Varyminėje medžioklėje dalyvavo 11 medžiotojų. Apie 9 valandą vyrai užsipildė medžioklės lapą ir 8 medžiotojai nuėjo rikiuotis į liniją, o trys pasiliko varymui. Pasilikę vyrai – A.B. (1962m.), A.R. (1967m.) ir V.V (1977m.), kurį laiką, lūkuriavo. Vėliau vienas jų patraukė užsiimti varymo pozicijos. Eidamas V.V. išgirdo šūvį ir pagalbos šūksnius. Grįžęs prie kolegų, pastebėjo, kad A.R. peršautas ir stipriai kraujuoja. Varovas A.B. paaiškino, kad iššovė netyčia, neva perlenkdamas šautuvą.

Sužalotas A.R. netrukus įvykio vietoje mirė. Apie incidentą buvo pranešta policijai ir aplinkosaugininkams. Atvykę pareigūnai piliečiui A.B. nustatė vidutinį 1,88 prom. girtumą. V.V. nustatytas nežymus 0,2 prom. girtumas. Dėl įvykio policija pradėjo ikiteisminį tyrimą ir aiškinsis, kaip ir dėl kokių priežasčių įvyko nelaimė.

Nuo alkoholio apsvaigę asmenys negali dalyvauti medžioklėje. Jei medžiotojui nustatomas vidutinis ar didesnis girtumas – tai grubus medžioklės taisyklių pažeidimas. Administracinių nusižengimų kodeksas asmenis, kurie medžioję apsvaigę nuo alkoholio ar narkotinių, psichotropinių medžiagų numato baudą nuo 600 iki 1700 eurų, ginklo konfiskavimą ir teisės medžioti atėmimą nuo vienerių iki penkerių metų.

Aplinkosaugininkai rengia reidus ir tikrina medžiotojus, tačiau nelaimių medžioklėje pasitaiko kasmet. Užpernai Šiaulių regione medžioklėse sužaloti 3 medžiotojai, pernai du. Pastarąjį dešimtmetį, nei viena nelaimė Šiaulių regione nesibaigė medžiotojo mirtimi.