AktualuKultūra

Kaimynai iš Jelgavos kviečia į ledo skulptūrų festivalį

24-asis tarptautinis ledo skulptūrų festivalis vyks vasario 3–5 dienomis trijose Jelgavos vietose – Jānis Čakste bulvare, Pasta saloje ir koncertų salėje po atviru dangumi „Mītava“. Šiemet iš viso 32 profesionalūs skulptoriai iš 12 šalių kurs meno kūrinius, atskleisdami savo unikalų požiūrį į senąsias dievybes ir jų svarbą skirtingose kultūrose. Festivalyje per mažiau nei savaitę bus sukurtos 45 konkursinės skulptūros, o iš viso bus eksponuojama daugiau nei 60 iš ledo sukurtų objektų.

Ieškodama naujų idėjų ir sprendimų, 24-ojo tarptautinio ledo skulptūrų festivalio eskizų konkurso žiuri atrinko 30 geriausių idėjų ir projektų menininkų, kurie savo sugebėjimus pademonstruos Jelgavoje vyksiančiame ledo skulptūrų konkurse.

Į konkursą buvo atrinkti menininkai iš rekordinio šalių skaičiaus. Skulptoriai iš 12 šalių – Indonezijos, Mongolijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Suomijos, Nyderlandų, Vokietijos, Airijos, Ukrainos, Lenkijos, Lietuvos ir Latvijos – sukurs 45 konkursines ledo skulptūras.Iš viso festivalio metu bus eksponuojama 30 individualių ir 15 komandinių skulptūrų. Konkursines skulptūras taip pat papildys žymaus skulptoriaus Kārlio Īlės (Kārlis Īle) sukurti didelio formato ledo objektai. Dalyviai ledo skulptūrų kūrimo darbus pradės sausio 30 d. ir tęs iki vasario 3 d.  Individualios skulptūros bus gaminamos iš tonos svorio ledo luito, komandinės – iš 2 tonų ledo luitų. Ledas festivaliui specialiai ruošiamas Rygoje, naudojama technologija leidžia užtikrinti, kad jame neliktų oro burbuliukų, ledas itin skaidrus, nesisluoksniuoja, ne taip greitai tirpsta.

24-ajame Ledo skulptūrų festivalyje pasirodys net 8 skulptoriai iš Lietuvos: Tautvilas Povilionis, Marijus Petrauskas, Vytautas Musteikis, Kęstutis Musteikis, Danas Aleksa, Mindaugas Tendziagolskis, Marius Skudzinskas, Jomantas Padgurskas.

Lankytojai kviečiami susipažinti su senosiomis dievybėmis vasario 4–5 d. Pasta saloje, J. Čakste bulvare ir koncertų salėje po atviru dangumi „Mītava“.

Oficiali festivalio atidarymo ceremonijavyksvasario 3 d. pagrindinėje scenoje, Pasta saloje, kurios metu bus apdovanoti konkurso nugalėtojai. Vėliau koncertuos muzikos grupė RĪGAS MODES ir reperis OZOLS. Renginio erdvė bus atvira nuo 18 val. iki 22 val.

Vasario  4–5  d. į festivalį bus galima patekti nuo 10 val. iki 22 val. Pirmoje dienos pusėje JELGAVOS ĀDOLFA ALUNĀNA TEATRAS, kūrybinė asociacija TEĀTRIS UN ES, PASAKU NAMS ir JELGAVOS JAUNIMO TEATRAS surengs teatralizuotus pasirodymus vaikams. Įdomiose ledo skulptūrų dvikovose lankytojai galės stebėti, kaip ledas virsta tikru meno kūriniu. O vakarais į sceną žengs Lietuvos ir Latvijos atlikėjai – BIG AL & THE JOKERS, THE ROOP, PĒRKONS ir BERMUDU DIVSTŪRIS.

„Mes labai džiaugiamės, kad po pandemijos festivalis vėl grįžta į Jelgavą. Puiki proga susitikti latviams ir lietuviams, sutvirtinti mūsų draugystę ir gerai praleisti laiką. Įprastai kasmet festivalis sulaukdavo apie 60 tūkstančių lankytojų, tai antrą tiek, kiek Jelgavoje yra gyventojų“, – Šiaulių miesto savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo festivalio prodiuseris Gundars Caune.

Jelgavoje sutikti svečius ruošiasi ne tik festivalio organizatoriai, bet ir Jelgavos regiono turizmo centras. Atvykusieji kviečiami aplankyti įdomiausius turizmo objektus, sužinoti apie krašto istoriją, tradicijas.

„Prieš pusmetį atnaujintos ekspozicijos ir lietuvių pamėgtame šv. Trejybės bokšte, dabar interaktyvių priemonių pagalba galima pamatyti prarastąjį miestą, susipažinti su senosios latvių mados tendencijomis“, – pasakojo Jelgavos regiono turizmo centro atstovė Julia Bergfolde.

Bilietus galima įsigyti „Biļešu Paradīze“ kasose visoje Latvijoje, taip pat interneto svetainėje bilesuparadize.lv. Pigiau įsigyti bilietus galima iki vasario 2 d.! Tarptautinio ledo skulptūrų festivalio organizatoriai – Jelgavos miestas ir įstaiga „Kultūra“, rėmėjai – bendrovės „Ramirent“ ir „Husqvarna“.

 Daugiau informacijos: Jelgava.lv, kultura.jelgava.lv.

Jelgavos savivaldybės įstaigos „Kultūra“ ir Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai