AktualuŠiauliai

Karinis miestelis Šiauliuose bus baigtas jau šį pavasarį

Šiaulių meras Artūras Visockas susitiko su į miestą atvykusiu Lietuvos kariuomenės vadu Valdemaru Rupšiu. Kartu jie apžiūrėjo statomą Šiaulių karinį miestelį. Konstatuota, kad darbai vyksta sklandžiai, jis bus baigtas ir kariams perduotas kaip buvo planuojama – šį pavasarį . Jame sukurtos sąlygos kariams maloniai nustebino.

Užtikrinant nacionalinį saugumą ir vykdant atgrasymo politiką, 2021 metais pasirašyta sutartis dėl Šiaulių karinio miestelio statybų. Simbolinė karinio miesto statybos pradžios kapsulė įkasta 2022 metų spalį, darbus vykdo įmonių grupė „Eika”. Kariuomenės vadą ir Šiaulių merą pasitiko ir objektą aprodė vienas iš „Eikos” vadovų Artūras Klangauskas.

V. Rupšys ir jo komanda apžiūrėjo Šiaulių kariniame miestelyje pastatytus ir jau baigiamus įrengti objektus: kareivines, štabą, medicinos punktą, valgyklą, sporto sales ir aikštynus, sandėlius, garažus, kitas technines patalpas.

Beveik 8 ha ploto karinio miestelio labiausiai laukia vienas jauniausių Lietuvos kariuomenės vienetų – „Žemaitijos“ brigados Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas. Bataliono kariai šiuo metu šiuo metu laikinai glaudžiasi Radviliškio rajone esančiuose kariniuose daliniuose.

Tiek kariuomenės vadą, tiek miesto merą maloniai nustebino rengiamos infrastuktūros patogumas ir paprastumas.

„2018 metais iškelta teisinga idėja dabar tampa kūnu. Šiaulių mero bei savivaldybės noras ir pastangos priimti karinį dalinį Šiauliuose pasiteisino. Ši sukurta infrastruktūra ne tik papuoš Šiaulius, kariams gyventi ir treniruotis čia bus sudarytos pačios palankiausios sąlygos. Apie tokią tarnybos vietą daug metų kariai ir karininkai galėjo tik svajoti, sakyčiau, tokios sąlygos jau maloniai nustebintų ir čia apsilankiusius NATO sąjungininkus“, – sakė Valdemaras Rupšys.

„Šiauliai labai atsakingai žiūri į krašto gynybą, apie tai galvojome vykdydami investicinius projektus oro uoste ir tiesdami geležinkelio liniją, dabar baigiamas ir karinis miestelis. Drįstu teigti, kad čia geriausiai suderintas funkcionalumas, dėmesys kariui ir estetika. Už tai dėkoju „Eika“ valdybos pirmininkui Robertui Dargiui, Infrastruktūros plėtros vadovui Artūrui Klangauskui ir visiems dirbantiems šiame objekte. Matau, kad ir kariuomenė vadui patinka kaip Šiauliuose kuriama svarbi infrastuktūra. O mes mieste jau netrukus matysime dagiau pasitempusių jaunuolių“, – apžiūrėjęs miestelį sakė Šiaulių meras A. Visockas.

Planuota, kad naujame miestelyje galėtų įsikurti per 500 karių, tačiau bus galimybės šį skaičių dar padidinti.

Statytojai atskleidė, kad miestelio statiniai atitinka įspūdingus A++ klasės reikalavimus, tai rodo itin aukštą energijos efektyvumo lygį. Kompleksui energija tieks ir 150 kW galios saulės jėgainė.

Karinis miestelis Šiauliuose statomas pagal viešosios ir privačios partnerystės modelį. Statytojai kariuomenei jį planuoja perduoti balandžio mėnesį. Panašūs miesteliai Vilniaus ir Šilalės rajonuose jau atidaryti.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai