Kolegijoje paskaitą vedė Rokas Žilinskas

Penktadienį Šiaulių valstybinėje kolegijoje viešojo kalbėjimo pamoką vedė ilgametis žurnalistas, politikas Rokas Žilinskas. Kaip teigė R. Žilinskas, viešai jis kalba jau daugiau nei 20 metų.

Svečias dalijosi savo asmenine patirtimi, kalbėjo apie viešojo kalbėjimo baimes, jaudulį – kaip pastaruosius įveikti, kaip teisingai pasiruošti viešam pasisakymui.

Girkime save, padrąsinkime, stodami prieš klausytojus, taip pat nepamirškime pirmojo įspūdžio ir pirmųjų kelių sakinių savo kalboje, kurie gali sugadinti visą kalbą – tokie patarimai kalbėtojams skambėjo iš R. Žilinsko lūpų.

Žurnalistas ne tik žarstė patarimus, kaip susidoroti su stresu prieš stojant viešai kalbėti, tačiau ir pakvietė susirinkusiuosius išbandyti jo rekomendacijas praktiškai – rodė pratimus, kurie padeda numalšinti nerimą, patarė, kaip lavinti balsą.

Anot žurnalisto, viešojo kalbėjimo baimių turi daugelis net ir prieš didžiausias minias stojančių oratorių, tačiau jaudulį, Roko Žilinsko teigimu, galima prisijaukinti, prie jo įprasti.

Šaltinis: null