Kolegijų dovana miestui – 3D vaizdo projekcija

Nors ruduo ir labai nenorėjo užleisti vietos, galų gale jį pakeitė žiema, kartu su savimi atsinešdama būsimų švenčių džiaugsmą. Šventės be dovanų neįsivaizduojamos. Visi – ir parašę laiškus Kalėdų Seneliui, ir tiesiog mintyse regintys trokštamą dovaną – džiaugsimės tuo, ką mums iš visos širdies įteiks artimieji, giminės, draugai, bendradarbiai. Kol Kalėdų Senelis dar pakuoja savo dovanas, jį pasirengę pavaduoti patys tikriausi stebukladariai iš dviejų Šiaulių aukštųjų mokyklų.

Kolegijos susivienija

Aukštosios mokyklos, turėdamos motyvuotus studentus ir dėstytojus, į pagalbą pasitelkusios kvalifikuotus multimedijų technologijų srities specialistus, užsibrėžė tikslą – gruodžio 14-ąją Šiaulių valstybinės kolegijos Centrinių rūmų fasadą paversti daugiau kaip tūkstančio kvadratinių metrų dydžio ekranu. Kaip jiems pavyko, bus galima įsitikinti jau netrukus: šiauliečiai ir miesto svečiai kviečiami sutemus pamatyti unikalią vaizdo projekciją ir pasidžiaugti dviejų kolegijų bendradarbiavimo rezultatu.

Šiaulių valstybinė kolegija (ŠVK) ir Šiaurės Lietuvos kolegija (ŠLK) susivienijo tam, kad pradžiugintų miestą artėjančių žiemos švenčių proga. Šiaulių gyventojų šiais metais laukia dovana, kurią „išvynioti“ galėsime įpusėjus prieššventiniam laikotarpiui. Pasiruoškime mėgautis tuo, ką gausime: vaizdais, spalvomis, šviesomis ir emocijomis.

Jau vyksta Video Mapping kūrybinės dirbtuvės (WORKSHOP), kuriose darbuojasi daugiau nei 15 gabių abiejų aukštųjų mokyklų Multimedijos technologijų bei Multimedijos ir interneto technologijų studijų programų studentų. Studentams padeda vaizdo projekcijų kūrimo techninių sprendimų, grafinės animacijos ir vaizdų kūrimo specialistai, menininkai ir vaizdo operatoriai.

Kodėl susirinko tokia šauni kompanija ir ką ji kuria? Abi kolegijos į vieną bendraminčių būrį susibūrė neatsitiktinai. Šiaulių valstybinėje kolegijoje rengiami multimedijų technologijų specialistai priskiriami saityno ir multimedijų kūrėjų pogrupiui. Jie yra kūrėjai, gebantys derinti projektavimo ir technines žinias, atlikti tiriamuosius darbus, pasirengę vertinti, projektuoti, programuoti, keisti saitynus ir taikomąsias programas, kuriose derinami tekstai, grafika, animacija, nuotraukos, garso ir vaizdo įrašai, kita interaktyvi multimedija. Šiaurės Lietuvos kolegija, kurioje vykdoma Multimedijos ir interneto technologijų studijų programa, turi vaizdo projekcijų organizavimo ir transliavimo patirties: 2013 m. ŠLK įsteigtas Medijų centras, kurio branduolį sudaro studentai, filmuojantys įvairius renginius, montuojantys vaizdo ir garso medžiagą, jie aktyviai dalyvauja organizuojant konkursus, parodas, paskaitas multimedijos tematika. Šį kartą būsimo projekto užmojai dar įspūdingesni.

Dovanojamas stebuklas

Kūrybinėse dirbtuvėse Video Mapping abiejų kolegijų studentai kartu su jiems patariančiais specialistais rengia vaizdo projekciją „Senojo Kalėdos kelionė“. Projekcija, kurios trukmė – apie 15 minučių, Šiaulių gyventojams ir miesto svečiams ant Šiaulių valstybinės kolegijos pastato (Aušros al. 40) fasado bus parodyta 2017 m. gruodžio 14 d. Renginio pradžia – 17.45 val.

Vaizdo projekcija – šventė ne tik akiai, bet ir žmogaus sielai. Techninės ir programinės įrangos galimybės leidžia kūrėjų mintį perteikti taip, kad būtų sukurtas realybės įspūdis, paliekantis vietos dar ir žiūrovų fantazijai. Visų smulkmenų apie būsimą vaizdo projekciją ją kurianti komanda neišduoda, tik sako, kad ir jiems patiems be galo įdomu įsitraukti į dirbtuvių veiklą. Kolegijų studentams bendradarbiavimas su patyrusiais lektoriais pirmiausia yra galimybė dar labiau tobulėti, specialistai tikisi iš jaunimo išgirsti drąsių idėjų, o visi kartu džiaugiasi galimybe sukurti šventę.

Tokia dovana miestui ir miestiečiams – pati tinkamiausia belaukiant Kalėdų. Gruodžio tamsą perrėžiančios šviesos, įspūdingas daugiau kaip tūkstančio kvadratinių metrų ekranas, pačių laukiamiausių švenčių motyvai, be jokių abejonių, sukurs stebuklo, šviesos pergalės prieš tamsą, gėrio triumfo įspūdį. Todėl kalendoriuose gruodžio 14 pasižymėkime jau dabar: vaizdas, garsas, muzika, šviesa… Pamatyti būtina! Atvykite stebėti vaizdo projekcijos su šeimomis, draugais, pažįstamais ar kolegomis. Jūsų laukia nepamirštama kelionė kartu su Senuoju Kalėda, netikėtos vaizdinių transformacijos, šventinę dvasią perteikiantis spalvų žaismas ir kalėdiniais stebuklais verčiantys patikėti garsai.

Skatinamas šiauliečių bendruomeniškumas

Galima teigti, kad projektas naudingas visapusiškai: kūrybiniame procese, be abejonės, tobulinamos studentų techninės ir kūrybinės kompetencijos, plėtojama kolegijų partnerystė ir, žinoma, projektu prisidedama prie miesto garsinimo ir įvaizdžio formavimo.

Gabūs informatikos inžinerijos studijų krypties studijų programas pasirinkę studentai skatinami kurti, renginiu siekiama plėsti miestiečių kultūrinį akiratį ir stiprinti bendruomeniškumą. Tikimasi, kad vaizdo projekcijų kūrimas ir transliavimas taps gražia tradicija, Šiaulių miesto švenčių metu studentai kasmet dovanos miestui ir miestiečiams dar daug projekcijų įvairiomis temomis.

 

Projektą finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė.

Šiaulių valstybinės kolegijos informacija ir nuotraukos