Kraujo donorystės diena Šiaulių valstybinėje kolegijoje

Lapkričio 8 d. Šiaulių valstybinėje kolegijoje vyko kraujo donorystės akcija, kurios metu kviesta paaukoti savo kraujo. Donorais tapo 22 Kolegijos bendruomenės nariai.

Visi tie, kurie atėjo duoti kraujo, neabejojo, kad kraujo donorystė yra kilnus darbas – paaukotas kraujas padeda sergantiems ar nuo nelaimingų atsitikimų nukentėjusiems žmonėms, neretai gali ir išgelbėti gyvybę.

Kraujo donorystė nėra skausmingas procesas. Tai buvo galima matyti ir žvelgiant į puikiai nusiteikusius studentus ir dėstytojus – nusprendę prisijungti prie šios gerumo akcijos, jie neslėpė savo šypsenų. Vieniems tai buvo pirmas kartas, jis sukėlė daug emocijų ir šiek tiek baimės. Žinoma, pirmą kartą ryžtantis tokiam žingsniui šiek tiek smalsu, kas ir kaip vyks. Buvo tokių, kurie kraujo aukojo jau kelintą kartą. Jie supranta, kad dalyvavimas donorystės akcijose yra labai prasmingas, svarbus ir nelieka nepastebėtas.

Kraujo donorais norėjo tapti 26 mūsų bendruomenės nariai, dėl vienokių ar kitokių priežasčių kraujo buvo paimta iš 22.

Pirmą kartą kraujo aukojo 11 žmonių.

Nacionalinio kraujo centro specialistai visiems, dovanojusiems savo kraujo, dėkojo ne tik žodžiais, bet įteikė ir dovanėlių.

Planuojama, kad panaši kraujo donorystės akcija Šiaulių valstybinėje kolegijoje bus organizuojama vasario mėnesį. Tikimasi, kad norinčiųjų tapti kraujo donorais būrys bus dar gausesnis.

Šiaulių valstybinės kolegijos studentė Justina Ausėnaitė