Kur ir kokie medžiai bus nupjauti Šiauliuose

Prisikėlimo aikštės projektą kuruojantys Šiaulių miesto savivaldybės specialistai informuoja, kad šiuo metu toliau tęsiami projekte numatyti rekonstrukcijos darbai. Įvertinus aikštės prieigose augančių medžių būklę, dalis jų, kaip ir buvo planuota, yra šalinami. Jų vietoje numatoma atsodinti naujus įvairių rūšių želdynus.

Gyventojams sunerimus dėl keleto nukirstų medžių, Savivaldybės atstovai patvirtino, kad bene visi šalinami ir planuojami šalinti medžiai yra blogos ar nepatenkinamos būklės.

Įvertinus medžių būklę ir Prisikėlimo aikštės projekto sprendinius, aikštės skvere ties Tilžės g. ir Aušros al. sankryža planuojama šalinti dvi liepas (nepatenkinamos būklės), du klevus (nepatenkinamos būklės) ir vieną kaštoną (patenkinamos būklės). Jų vietoje suprojektuota vaikų žaidimų aikštelė. Sutvarkius skverą pagal parengtą apželdinimo projektą, numatyta pasodinti daug naujų medžių, krūmų ir gėlių kompozicijų (įvairių rūšių klevų, pelkinių ąžuolų, alyvų, darželinių jazminų, putinų, sidabrinių vilkdalgių, bitinių facelijų, rausvažiedžių ežiuolių ir kt.).

Vykdant rekonstrukcijos darbus, pagal projekto sprendinius išduoti leidimai Aušros take pašalinti du kaštonus ir keturis klevus, vieną liepą prie Šiaulių katedros tvoros ir vieną arčiau Aušros alėjos.

Šioje vietoje planuojama takų ir laiptų rekonstrukcija. Baigus darbus pagal parengtą apželdinimo  projektą, bus atsodinta daug kitų rūšių medžių ir krūmų (ąžuolų, uosių, klevų, kriaušių, reugerškių, kalninių serbentų ir kt.)

Vasario 16-osios gatvėje šalinamos 5 liepos (nepatenkinamos būklės) ir Rūtų gatvėje (automobilių stovėjimo aikštelėje prie Savivaldybės) trys liepos (nepatenkinamos būklės).  Vasario 16-osios gatvėje toje vietoje suprojektuotos automobilių stovėjimo vietos, o prie Rūtų gatvės numatyta pasodinti keturis paprastuosius klevus.

Pasak specialistų, rekonstruojant aikštę, palikti senus medžius nėra tinkamas sprendimas, nes ligų ir aplinkos sąlygų pažeistų medžių gyvavimo metai suskaičiuoti. Racionaliausia želdynus atnaujinti vykdant projekto darbus, ypač jei medžių būklė prasta. Atliekant ankstesnį Prisikėlimo aikštės skvero remontą, taip pat buvo palikti keli prastos būklės medžiai. Jiems nudžiūvus, buvo labai sudėtinga sutvarkyti kelmus neišardant atnaujintos infrastruktūros. Likusį tuščią plotą skvero grindinyje apželdintojai vasaros metu maskuoja gėlių vazonais.

 

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Asociatyvinė nuotrauka

Šaltinis: null