Laisvės gynėjų dieną Šiauliuose skambės rokas

Sausio 13 dieną, penktadienį, Lietuvoje 26-us metus bus minima Sausio 13-oji. Ta proga šiauliečiams ir miesto svečiams organizuojami Laisvės gynėjų dienai skirti renginiai. Šiais metais organizatoriai kviečia skirtingų kartų šiauliečius susiburti ir kiek kitaip pažymėti reikšmingą datą – ne gedint, o švenčiant laisvę.

Daugeliui Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena – asocijuojasi su liūdesiu, netektimi, su kvapą užimančia mūsų senelių, tėvų, brolių ir seserų istorija. Tai diena, kuri davė tūkstančiams žmonių laisvę. Vienaip šią dieną matė kovotojai už nepriklausomybę, kitaip mato jau laisvoje Lietuvoje užaugusi jaunoji karta, tad šiandienos visuomenė orientuojasi į atmintinos datos paminėjimą prisimenant laisvės kovą ir švenčiant iškovotą laisvę.

Pasak Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Kultūros skyriaus vedėjos Dainos Kinčinaitienės, Lietuvoje daugėja diskusijų apie tai, kaip turėtume minėti Sausio 13-ąją. Juk ši data, be didžiulio skausmo, simbolizuoja mūsų žmonių pergalę kovoje dėl nepriklausomybės. Todėl šiauliečiai, o ypač – jaunimas, kviečiami švęsti laisvę. Degant atminimo laužams Šiauliuose skambės žinomos roko dainos – muzika, įprasminusi laisvę, reiškusi protestą ir atvedusi šalį į nepriklausomybę. Ateikime, būkime kartu ir džiaugsmingai pagerbkime tuos, kurių dėka šiandien esame laisvi.

Sausio 13-osios išvakarėse, ketvirtadienį, Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių skyriuje koncertuos „Dagilėlio“ berniukų choras, bus skaitomos J. Marcinkevičiaus, B. Brazdžionio ir kitų eilės. Tą patį vakarą Rėkyvos skyriuje vyks choro „Tremtinys“ koncertas ir susitikimas su dokumentinio filmo „Anapus barikadų“ kūrėju Algirdu Kulikausku.

Sausio 13-osios rytą nuo 8 val. miesto ugdymo įstaigų, verslo įmonių ir kitų organizacijų languose švies degančios žvakės – tradicinės visuotinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ metu bus pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę. Skvere prie Savivaldybės taip pat vyks moksleivių pilietinė akcija „Laisvė“.

Vakare, 16.30 val., Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje numatomas šventinis minėjimas „Kelias į LAISVĘ“. Taip pat šiauliečių ir miesto svečių 17 val. lauks šventinis atminimo renginys prie Šiaulių miesto savivaldybės. Organizuojamas Laisvės gynėjų dienos koncertas prie atminimo laužų „Užgrūdinti ritmai ir dainos“. Dalyvaus Lainius ir grupė.

19 val. koncertų salėje „Saulė“ vyks nemokamas koncertas „Laisvės daina“. Šiauliečiams koncertuos Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Vytautas Juozapaitis, Eglė Juozapaitienė, Ieva Juozapaitytė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos mišrus choras, Šiaulių pučiamųjų instrumentų orkestras.

Laisvės gynėjų dienos proga taip pat veiks parodos Savivaldybės viešojoje bibliotekoje, „Šaltinėlio“, „Saulės“, „Spindulio“ filialuose, Romuvos gimnazijoje.