Lapkričio 1-ąją kelionės miesto autobusais nemokamos

Vadovaujantis Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, lapkričio 1 d. (ketvirtadienį) miesto autobusai kursuos pagal sekmadienio eismo tvarkaraščius. Visų Šventųjų dieną šiauliečių laukia naujovės – už važiavimą miesto transportu nereikės mokėti nė cento. Tikimasi, kad didesniam gyventojų skaičiui renkantis nemokamus autobusus, mažės eismo spūstys prie kapinių. Visų Šventųjų dieną gyventojų patogumui, kai kurių maršrutų autobusai važiuos dažniau, nei įprasta, bus ir specialių maršrutų.

Lapkričio 1-ąją, Visų Šventųjų dieną, visos kelionės Šiaulių miesto viešuoju transportu bus nemokamos. Tai ko gero pirmoji diena miesto istorijoje, kai keleiviams miesto autobusuose nereikės ieškoti bilieto ar grynųjų pinigų. Tokį sprendimą priėmė Šiaulių miesto savivaldybės taryba. Tikimasi, kad nemokamas keleivių vežimas paskatins miesto gyventojus, vykstančius lankyti savo artimųjų kapų, tą dieną iš nuosavo automobilio persėsti į viešąjį transportą, taip išvengti nuolatinių eismo spūsčių ir nesirūpinti, kur prie kapinių reikės rasti vietą automobiliui pastatyti.

Keleivinio transporto bendrovės „Busturas“ atstovai patvirtino, kad Visų Šventųjų dieną autobusai važiuos pagal sekmadienio tvarkaraščius, tačiau link kapinių važiuojantys autobusai kursuos dažniau, taip pat, gyventojų patogumui, yra numatyti ir specialūs, K raide pažymėti maršrutai. Specialių maršrutų autobusai važiuos nuo vienų kapinių iki kitų, padės K. Donelaičio ar Ginkūnų kapines pasiekti nuo Gegužių ar Gytarių mikrorajonų.

Pagal bendrovės „Busturas“ pateiktą statistiką, kuri buvo sudaryta remiantis ankstesnių metų duomenimis, keleivių vežėjas už parduodamus viešojo transporto bilietus galimai negautų apie 11 tūkst. eurų, todėl tos dienos gyventojų kelionės bus kompensuojamos Šiaulių miesto biudžeto lėšomis.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija