Lietuvių kalbos diena Vinco Kudirkos progimnazijoje

Paskutinę vasario dieną Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko netradicinė diena, skirta lietuvių kalbos puoselėjimui. Nors lietuviškai kalbame kasdien, gimtąja kalba vyksta pamokos, bet visada kažką naujo gali sužinoti tokių renginių metu. Tądien į svečius pas Vinco Kudirkos progimnazijos mokinius ir mokytojus atvyko kalbininkas Stasys Tumėnas, 2016 m. išrinktas į Lietuvos Respublikos Seimą. Svečias kalbėjo apie lietuvių kalbos kilmę, jos vystymąsi, kalbos kultūros negeroves, pabrėžė, kodėl svarbu gerai mokėti gimtąją kalbą. Surengtoje mini viktorinoje svečio prizus laimėjo aštuntokas Deimondas ir septintokas Vilius.

Vėliau mokiniai išsiskirstė po įvairias Šiaulių miesto vietas. Penktokai ir šeštokai lankėsi Šiaulių apskrities P. Višinskio bibliotekoje. Čia vieni žiūrėjo filmą ir dalyvavo viktorinoje, o kiti – šeštokai-kūrė exlibrį, susipažino su exlibrio pavyzdžiais. 7a klasės mokiniai apsilankė Lietuvos aklųjų bibliotekos Šiaulių filiale. Čia mokinių laukė tiflopedagogas J. Ežerskis, kuris vaikus supažindino su Brailio raštu, skaitė jiems pasakojimus, mokė rašyti Brailio raštu. Kiti septintokai viešėjo „Šiaulių krašto“ redakcijoje, kur susipažino su žurnalisto, maketuotojo specialybėmis. Įdomūs potyriai laukė aštuntokų: 8a viešėjo ŠU bibliotekoje, pabuvojo Centų kambaryje,pamatė didžiausią Lietuvos knygą, sveriančią 113 kg, o 8b klasės mokiniai lankėsi Valstybiniame Šiaulių dramos teatre, kur aktorius J. Bindokas mokiniams aprodė teatro užkulisus, supažindino su sunkia aktoriaus profesija, parodė, kaip kuriami personažų drabužiai, spektaklių dekoracijos. Dalis mokinių su mokytoja D. Paneckiene keliavo į TUB „Printė“, kur susipažino su dizainerio, maketuotojo specialybe.

Netruko prabėgti turininga Lietuvių kalbos diena, kurios metu mokiniai ne tik pagilino lietuvių kalbos žinias, bet ir susipažino su profesijomis, kur dirbant reikia puikiai mokėti kalbą.

Rita Samoškienė

Šaltinis: null