Ligoninė įsigijo naują coronaviruso tyrimo aparatą

Į Respublikinės Šiaulių ligoninės laboratorinio diagnostikos skyriaus laboratoriją pirmadienį atvežtas ir prijungtas naujas RNR išskyrimo analizatorius. Pasak ligoninės vadovo R. Mažeikos praėjusią savaitę šis aparatas įsigytas iš Vokietijos. Per 100 tūkst. eurų. kainavusi įranga – būtinybė, nes tikėtina, kad artimiausiu metu gali labai išaugti tyrimų skaičius, o šiuo metu turimos įrangos galingumas – labai mažas.
naujuoju aparatu per parą bus galima atlikti nuo 700 iki 900 tyrimų per parą. Pasak laboratorijos vedėjos Jurgitos Rimdžiuvienės, šiuo aparatu atliekamas viruso RNR išskyrimas, trunkantis iki dviejų valandų. Vienu metu jame galima atlikti 96 tyrimus, be to tyrimo eigoje mėginių skaičių galima pildyti. O senuoju analizatoriumi vienu metu galima atlikti vos 12 tyrimų. Tada mėginys perkeliamas į kitą aparatą, kuriame vyksta viruso RNR aptikimas. O šio iš pažiūros nedidelio aparato galingumas gana didelis, vienu metu gali būti tiriami 172 mėginiai. Tad dėl jo, pasak laboratorijos vedėjo G. Makštučio, ir buvo būtinybė įsigyti daug galingesnį RNR išskyrimo analizatorių.
Pirmąja dieną laboratorijos darbuotojos mokėsi dirbti naujuoju analizatoriumi, tad į darbą susirinko visas kolektyvas. Medicinos biologės Jurgita Rimdžiuvienė, Sandra Švambarytė, Kristina Bukantė, Milda Armonienė, biomedicinos technologė Olga Shagurova ir skyriaus vedėjas Gintaras Makštutis bendravo su molekulinių tyrimų specialiste iš Vilniaus, kuri ir suteikė reikiamų žinių, kaip dirbti naujuoju aparatu.
Šioje laboratorijoje atliekami tyrimai visos Šiaulių apskrities gydymo įstaigų pacientams, kuriems tyrimą atlikti nusprendžia gydytojas. Gauta ir nauja siunta reagentų, kurių gydymo įstaigoje jau buvo nedidelis kiekis.
Ligoninėje yra atidaryta  COVID-19 pasekmių mažinimo sąskaita. Ligoninės medikai  ir visi darbuotojai susitelkė kovai su grėsmingai plintančio coronaviruso pasekmėmis – ligos diagnostika bei sergančiųjų gydymu. Ir jiems reikia ne tik moralinės, bet ir finansinės paramos. Ligoninėje atidaryta COVID-19 pasekmių mažinimo sąskaita. Į ją lėšų gali pervesti ir fiziniai, ir juridiniai asmenys, neabejingi gyventojus užklupusios pandemijos grėsmės mažinimui. 
Ligoninės vadovas Remigijus Mažeika sako, kad surinktos lėšos pirmiausia bus skiriamos svarbiausioms medicinos, darbuotojų, pacientų apsaugos priemonėms, medicinos įrangai įsigyti. 
COVID-19 pasekmių mažinimo sąskaita: AB Šiaulių bankas LT897180000001130285 Paramos sąskaita, paskirtis – COVID-19 parama.
Dėl papildomos informacijos kreiptis į Aidą Drevinskienę telefonu (841) 524257, +370 657 72940 arba el. paštu: aida.drevinskiene@siauliuligonine.lt