Ligoninėje – traumuotų pacientų antplūdis

Respublikinės Šiaulių ligoninės Ortopedijos traumatologijos centro skubios pagalbos kabinete visą pirmąją vasario savaitę, kaip ir sausio mėnesį, plūdo traumas slidžiose miesto gatvėse patyrę pacientai. Dviejuose skubios pagalbos kabinetuose kasdien tenka teikti pagalbą 10-15 traumuotų pacientų. Vien per sausio mėnesį pagalbos prireikė 480 traumas patyrusių žmonių. 147 iš jų paguldyti į stacionarą, nes prireikė operacinio gydymo.

Ypač traumų daugėja, kai gatves ir šaligatvius padengia plikledis, kai nugula gatves sniegas.

„Jaučiame labai didelę atsakomybę, nes pagalbą tenka teikti ne tik Šiaulių miesto, bet ir regiono gyventojams, patyrusiems traumas“, – teigia Respublikinės Šiaulių ligoninės Ortopedijos-traumatologijos centro vedėjo pareigas laikinai einantis ortopedas traumatologas Alfonsas Šapalas. Pasak specialisto, traumą patyrusiam žmogui dažniausiai reikalinga skubi ir sudėtinga pagalba, prireikia ir reanimatologų paslaugų.

Slidžiame kelyje žmonės dažniausiai paslysta ir griūva, tad ir ištinka juos tipinės slidumo traumos. Pasak A.Šapalo, dažniausiai žmonėms lūžta čiurnos ir rankos stipinkaulis, lūžta ir šlaunikauliai, žasto kaulai. Vargina žmones ir raiščių plyšimai.

Viena pavojingiausių žiemos traumų – nušalimai. Nuo žiemos pradžios skyriuje gydyta per 10 galūnes nušalusių žmonių. Ne vienam prireikė ir galūnių amputacijos.

Zita KATKIENĖ, Respublikinės Šiaulių ligoninės viešųjų ryšių specialistė