Ligoninės medikų gretose – jauni gydytojai

Respublikinės Šiaulių ligoninės darbuotojų susirinkimo metu direktorius RemigijusMažeika medikų bendruomenei pristatė pirmus tris naujus kolektyvo narius – jaunus gydytojus. Specialistų komandą papildė gydytoja kardiologė Dovilė Vaičiulienė, gydytoja neurologė Erika Galvanauskaitė ir skubiosios pagalbos gydytojas Martynas Gedminas. Šį rudenį į ligoninę atvyksta 17 naujų gydytojų, kurių dauguma – jauni, neseniai gydytojų diplomus įgiję įvairių sričių specialistai, labai ambicingi, sieksiantys lyderystės savo srityje.

Pakviesti prisistatyti jauni gydytojai kalbėjo ne tik apie save, bet negailėjo gražių žodžių ir kolegoms, su kuriais dirbo rezidentūros metu. Šiaulietė Dovilė dėkojo Širdies ir kraujagyslių centrui, kuriame atliko rezidentūrą ir džiaugėsi puikiu darbo organizavimu, kokybiškomis teikiamomis medicinos paslaugoms bei šilta atmosfera.

„Dovilė Vaičiulienė visų rezidentūros vadovų sprendimu buvo pripažinta geriausia Lietuvos 2019 metų kardiologijos rezidente“, – jaunąja medike džiaugėsi Širdies ir kraujagyslių centro vadovė N. Kupstytė – Krištaponė.

Gydytoja neurologė Erika Galvanauskaitė dar studijų metais pradėjo domėtis galvos smegenų kraujotakos sutrikimais, mokėsi atlikti ultragarsinius kraujagyslių tyrimus, todėl yra labai patenkinta, kad pradėtus darbus gali tęsti ir Šiaulių ligoninėje, kur darbo sąlygos, taikomi gydymo metodai ir medicinos įranga moderni. „Tikiuosi, kad kartu su Priėmimo – skubiosios pagalbos skyriumi, padedant ligoninės administracijai, galėsime tobulinti insultų klasterio veiklą ir darniai bendradarbiauti“, – kalbėjo jaunoji medikė.

Direktorius, pristatydamas gydytoją Martyną Gedminą – jaunųjų gydytojų sąjungos lyderį, pastebėjo, kad jo aktyvūs pasisakymai ne kartą skambėjo radijo ir televizijos laidose. Baigęs skubiosios medicinos pagalbos studijas jaunasis specialistas ligoninėje dirbs ne tik kaip skubiosios pagalbos gydytojas, bet bus ir vadovybės atstovas kokybei. „Tai – vienas geriausių variantų, ką galime turėti šioje srityje“, – džiaugėsi ligoninės vadovas R. Mažeika.

Martynas Gedminas sakė, kad į Šiaulius iš Kauno atvyko, nes girdėjo, kad ligoninė yra perspektyviausia Lietuvoje, kurioje galima aktyviai reikštis ir realizuoti savo galimybes. „Būdamas auditorius ieškosiu problemų, nes mano misija – išnaudoti savo formaliai ir neformaliai gautas kompetencijas“, – kalbėjo M. Gedminas, pasiryžęs spręsti problemas taip, kad visiems būtų lengviau dirbti kasdienį darbą ir rūpintis pacientais.

Ligoninės darbuotojų susirinkime viešėjo ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, kuris ne tik susipažino su jaunais specialistais, bet ir įteikė Šiaulių miesto savivaldybės mero padėką Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos Konsultacijų poliklinikos bendrosios praktikos slaugytojai Judita Zalubienei, kuri Šiaulių ligoninėje dirba jau 32 metus. Pasak Šiaulių miesto mero, slaugytoja J. Zalubienė iškilmingame Šiaulių dienų renginyje, rugsėjo 5 dieną vyksiančiame Šiaulių arenoje, bus apdovanota „Auksinio šaulio“ ženkliuku, kuris skiriamas ne tik už pasiekimus profesinėje srityje, bet ir už širdį bei humanizmą.

Zita Katkienė