Sportas

LMKL: „Šiauliai-Universitetas“ iškovojo antrąją pergalę

Antrąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ (2/13) ekipa, kuri namuose paskutinėmis rungtynių sekundėmis po dramatiškos kovos rezultatu 67:65 (14:18, 14:16, 21:20, 18:11) palaužė Kauno „Aistes-LSU“ (2/13).

Rungtynių pradžia geriau klostėsi Kauno ekipai, kuri įpusėjus ketvirčiui susikrovė 8 taškų pranašumą – 12:4. Likus žaisti 2 minutes, svečių pranašumas tapo dviženklis (18:7), tačiau šiaulietės sugebėjo priartėti. Pelniusios 7 taškus be atsako „Šiaulių-Universiteto“ krepšininkės po pirmojo kėlinio turėjo 4 taškų deficitą – 14:18.

Antrajame kėlinyje šiaulietės atsilikimą dar labiau sumažino (16:18), tačiau įpusėjus ketvirčiui „Aistės-LSU“ ir vėl pabėgo į priekį – 25:18. Beveik iki kėlinio pabaigos viešnios sugebėjo išlaikyti 7-9 taškų pranašumą, o prieš didžiąją pertrauką pirmavo – 34:28.

Po ilgosios pertraukos iniciatyva ir toliau priklausė kaunietėms. „Aistės-LSU“ kontroliavo žaidimą ir sužaidus 4 minutes turėjo 11 taškų pranašumą – 45:34. Šiaulietės trečiajame kėlinyje surengė spurtą 11:4 ir sumažino deficitą iki 4 taškų – 45:49. Vis dėlto laikinosios sostinės komanda sugebėjo išlikti priekyje ir prieš lemiamą ketvirtį pirmauti – 54:49.

Ketvirtąjį kėlinį „Šiaulių-Universiteto“ ekipa pradėjo susikaupusi ir laimėjusi atkarpą 6:2 sumažino deficitą iki minimumo (55:56), o likus iki ketvirtojo kėlinio pabaigos 5 min. rezultatą išlygino – 57:57. Iniciatyvą perėmusios šiaulietės greitai susikrovė 5 taškų pranašumą – 63:58. Likus žaisti 10 sekundžių, rezultatas buvo lygus (65:65), o kaunietės savo atakos tiksliai nerealizavo. Šiaulietėms paskutiniu metimu pergalę išplėšė naujokė iš JAV Deja Mattox, kurios dvitaškis metimas tiksliai skrodė tinklelį ir padovanojo pergalę „Šiaulių-Universitetui“ – 67:65.

„Pergalę lėmė didelis noras laimėti. Studijavome varžovių žaidimą, žiūrėjome jų rungtynių vaizdo įrašus. Mūsų didžiausia problema buvo, kaip į komandos žaidimą įjungti dvi naujas žaidėjas, kurios papildė mūsų komandą iš JAV. Taigi rungtynių metu matėsi, kad dar trūksta susižaidimo ir puolime, ir gynyboje. Džiaugiamės, kad išplėšėmę sunkią pergalę. Neramina tai, kad dar darome labai daug klaidų, kurios atiranda dėl mūsų žaidėjų pernelyg jaunatviško azarto, nepatyrimo. Manau, kad situaciją gerinsime treniruotėse, nes atsiradusios dvi naujos žaidėjos iš JAV leis rengti pilnavertes treniruotes, kur galėsime priprasti prie kibios gynybos ir varžovių spaudimo“, – po rungtynių sakė šiauliečių treneris Arūnas Kačerauskas.

„Šiauliai-Universitetas“: S. Kuodienė 17 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), F. Hilliard 13, D. Mattox (7 atk. kam.) ir G. Šegždaitė (9 atk. kam.) po 11.