Miesto šventės „Šiaulių dienos 784“ programa

Rugsėjo 11–12 dienomis Šiauliuose vyks šventiniai 784-ojo gimtadienio renginiai. Su šūkiu #Šiauliaišviečia sugrįžtanti šventė šiais metais, kaip jau skelbta, šurmuliuos įvairiose erdvėse – Prisikėlimo aikštėje, Dainų parke, miesto bulvare, Saulės Laikrodžio aikštėje, prie Prūdelio ir kitose vietose. Šiųmetinė šventė bus kupina ne tik muzikos, bet ir įspūdingų šviesų, ugnies ir vandens šou. Tikimasi, kad po miestą pasklidę renginiai žavės ne tik įvairove, bet ir paskatins šiauliečius švęsti atsakingai. Šventės koordinatorius įspėja – siekiant visų žmonių saugumo, renginių zonose bus galima lankytis tik su apsauginėmis veido kaukėmis, o į didžiuosius renginius privaloma registracija.
Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, koordinatorius – Šiaulių kultūros centras.

Dėl pasaulį paveikusios koronaviruso pandemijos šiųmetinės „Šiaulių dienos“ bus kiek kitokios nei įprastai. Miesto šventės koordinatorius, Šiaulių kultūros centras, atkreipia dėmesį, kad šiais metais renginiuose reikės elgtis labai atsargiai.

„Visose renginių teritorijose bus privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes, nesvarbu, ar tai bus renginio lankytojai, ar tiesiog paprasti praeiviai. Būkime socialiai atsakingi, supratingi ir rūpinkimės savo ir kitų sveikata bei saugumu. Laikykimės rekomenduojamo saugaus atstumo, nuolat dezinfekuokimės rankas. Prašome dėvėti veido kaukes net tų, kurie tiesiog norės pereiti per bulvarą ar kitą renginio zoną šventės metu. Parodykime, kad galime ir mokame švęsti ne tik linksmai, bet atsakingai“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė drauge įspėdama, kad jeigu renginių metu šventės lankytojai nesilaikys saugumo rekomendacijų ir nereaguos į įspėjimus bei paraginimus, pasirodymai bus nutraukti.

Renginių organizatoriai sako, kad miesto šventė bus išskaidyta į daugiau nei įprasta erdvių, o tarp koncertinių pasirodymų vyks ilgesnės pertraukos. Tikimasi, kad tokiu būdu bus išvengta įprastinio būriavimosi vienoje vietoje – šiauliečiai ir miesto svečiai vaikščios iš vienų renginių į kitus ir pasklis po visą miestą. Šventės lankytojams bus sudaromos galimybės pasiekti renginius ir autobusu – rugsėjo 11–12 dienomis mieste važiuos šventės atributika pažymėti autobusai, kuriais dalyviai bus vežami nemokamai.

Siekiant sustabdyti viruso plitimą, į didžiuosius renginius taip pat vykdoma dalyvių registracija, užpildant anketą renginio organizatoriaus interneto svetainėje. Registracija į šventinius koncertus „#Šiauliaišviečia“ bei „Magiškąjį parką“ vyks internetu https://www.siauliukc.lt/registracija-i-rengini/, į bigbendų festivalį – shorturl.at/pqMN9, o į Šiaulių miesto garbės piliečio inauguraciją ir šventinį koncertą – https://bit.ly/2F9nBNp. Organizatoriai kviečia užsiregistruoti visus, ketinančius dalyvauti didžiuosiuose renginiuose, ir akcentuoja, kad, atsiradus būtinybei, registracija sudarys galimybes būti pirmam informuotam apie atsiradusią grėsmę ir būtiną apsisaugojimą.

„Neleiskime šiems pakitimams sugadinti mūsų šventinės nuotaikos. Pasirūpinkime apsauginėmis priemonėmis ir keliaukime į miestą švęsti gimtadienio. O jeigu jų neturite, originalią apsauginę kaukę bei valomąjį rankų gelį su šiuometinės šventės įvaizdžiu, kartu su kita šventės atributika – marškinėliais ir džemperiais, galite įsigyti Šiaulių kultūros centre. Atributikos taip pat galėsite įsigyti šventiniame prekymetyje“, – sako „Šiaulių dienų“ koordinatorė Edita Smindriūnaitė.

Nepaisant pakitusių šventės tradicijų, organizatoriai džiaugiasi, kad situacija privertė ieškoti dar nebandytų erdvių, kurios atneša naujų galimybių pristatyti žmonėms naujoves. Pagrindinėse miesto šventės erdvėse dvi dienos bus kupinos įvairių renginių ir geros nuotaikos.

Nauju šventės traukos tašku taps Dainų parkas, kuriame pirmą kartą vyks originalus projektas „Magiškas parkas“. Abu vakarus čia įrengta lazerių, šviesų, unikalių rankų darbo UV dekoracijų meninė ekspozicija bus praturtinta elektroninės ir alternatyvios muzikos atlikėjų bei grupių pasirodymais – penktadienį grupių „Penkios po penkių“, „Mannazz“, „3Sunc“, „Kieno mishke kankorezhiai“, „Black feeling“, „Few nolder“, šeštadienį – grupių „Pilka“, „Kigidi karma“, „Kandy killers“, „Oyster x psychotropin“, „Girių dvasios“. „Šis unikalus muzikos ir šviesų derinys privers pasijusti lyg klaidžiojant tikrame stebuklingame miške. Labai kviečiame ateiti – įsitikinsite  patys ir tikrai nepasigailėsite“, – sako renginio organizatoriai. Šeštadienį dienos metu parke taip pat netrūks veiklos – vyks jogos užsiėmimai, šuniukų vikrumo pasirodymai ir kitos pramogos.

Naujoje renginio lokacijoje, prie Prūdelio, šventės lankytojai bus taip pat įtraukti į tikrą spalvų ir garsų karuselę – čia vakarais žiūrovus užburs šokančių ir grojančių fontanų šou.

Neužmirštos bus ir įprastos miesto gimtadienio tradicijos. Miesto bulvare, nuo ryto iki vakaro, dvi dienas šurmuliuos visų laukiamas šventinis prekymetis bei daug gražių emocijų suteikiantis mėgėjų meno festivalis „Rudens mozaika“.

Prisikėlimo aikštėje vakarais vyks pagrindiniai šventiniai koncertai „#Šiauliaišviečia“, kuriuose skambės atlikėjų, savo kūrybą pradėjusių ar tebevystančių Šiauliuose muzika. Penktadienį aikštėje pasirodys Laura Remeikienė, grupės „Vairas“ ir „Kitava“, o šeštadienį – grupės „Colours of Bubbles“ ir „BIX“.

Kitoje miesto šventės lokacijoje – Saulės laikrodžio aikštėje – abi dienas džiazo gerbėjus džiugins Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ organizuojamas tarptautinis bigbendų festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2020“, o penktadienį įspūdinga Šiaulių dailės mokyklos organizuojamo plenero „Ugnies stulpai“ kulminacija taps šamoto skulptūrų uždegimo ceremonija. Šventinėmis dienomis mieste bus organizuojama ir daugiau pramogų.

Miesto šventės „Šiaulių dienos 784“ programa

RUGSĖJO 8 D.

17 val. Jono Nekrašiaus knygos-žinyno „Šiaulietiška spauda XVI–XXI a.: leidybos, platinimo ir saugojimo įstaigos“ pristatymas
Šiaulių apskrities P. Višinskio bibliotekos Mažoji salė, Aušros al. 62
Org. Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka

RUGSĖJO 9 D.

16 val. Poezijos popietė, susitikimas
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrius, Aido g. 27

18 val. Aleksandros Jacovskytės piešinių / fotografijų ir Elenos Nonos Zavadskienės tapybos parodų atidarymas
Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija“, Žemaitės g. 83

RUGSĖJO 10 D.

11–14 val. Patirtinis seminaras „Baltų kelias. Pradžia…“
Būtina išankstinė registracija el. p. komunikacija@nrda.lt
Šiaulių kultūros centro Oranžinė salė, Aušros al. 31
Org. VšĮ Nacionalinė regionų plėtros agentūra

11 val. Teatralizuotos pasakos kūrimas su Pauliumi Juodišiumi
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, Gvazdikų tak. 8

16 val. Susitikimas su dailininku Mindaugu Lukošaičiu
Šiaulių „Aušros“ muziejaus Venclauskių namai, Vytauto g. 89

16 val. Karaokės erdvės atidarymo šventė su atlikėja, kompozitore Laura Remeikiene
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialas, Trakų g. 20A

16.30 val. Šiaulių lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenės kūrybinių darbų parodos „Aš – mažasis šiaulietis“ pristatymas
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialas, Trakų g. 20A
Org. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialas, partneris Šiaulių lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“

17 val. Algirdo ir Birutės Musneckių fotografijų parodos „Šiauliai atsinaujina“ atidarymas
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos III a. galerija, Aušros al. 62

18 val. Pirmojo Šiaulių literatūrinio hakatono kūrinių parodos „Kalbantis miestas“ atidarymas
Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140

18 val. Poezijos ir muzikos vakaras „Aš – beržas“, skirtas poeto Pauliaus Širvio 100-osioms gimimo metinėms
Programoje: kompozitoriaus Algirdo Bružo kūrinio „Betula canticorum o Lituania“ (pagal P. Širvio eiles) premjera. Atlieka choras „Polifonija“ (meno vad. ir vyr. dirig. dr. L. Balandis) ir Šiaulių kamerinis orkestras (meno vad. ir dirig. V. Čepinskis), diriguoja Povilas Vanžodis. Poeto eiles skaito Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Didžioji skaitykla
Org. koncertinė įstaiga Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, partneriai: Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka

RUGSĖJO 10 D. 

11–18 val. Orientavimosi žaidimas „Skaitantis žmogus“
Žaidimo užduotis nuo 2020 m. rugsėjo 10 d. galima pasiimti bibliotekos registratūroje
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Aušros al. 62
Org. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka ir Šiaulių turizmo informacijos centras

RUGSĖJO 11 D.

9–12 val. Mokslinė-praktinė konferencija-internetinis seminaras „Ekonomika ir verslas: regiono problemos ir galimybės 2020“
Prisijungimo informacijos ir programos ieškokite organizatorių interneto svetainėse ir socialiniuose tinkluose
Org.: Šiaulių regiono ekonomistų asociacija, Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Šiaulių universitetas

10–23 val. Šventinis prekymetis
Vilniaus g. bulvaras, Varpo g.
Org. Šiaulių kultūros centras

11–19 val. Mėgėjų meno festivalis „Rudens mozaika 2020“
Prie Šiaulių dailės galerijos, Vilniaus g. 245
Org. Šiaulių kultūros centras

11–19 val. Pabėgimo kambarys „Išlaisvinti Višinskį“
Į pabėgimo kambarį registruojamos 2–6 asmenų grupės. Dalyvių amžius – nuo 12 metų. Privaloma išankstinė registracija tel. (8 41) 52 37 59
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyrius, Aušros al. 62

11–18 val. Orientavimosi žaidimas „Skaitantis žmogus“
Žaidimo užduotis nuo 2020 m. rugsėjo 10 d. galima pasiimti bibliotekos registratūroje
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Aušros al. 62
Org. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka ir Šiaulių turizmo informacijos centras

13 val. „Drakono“ valčių regata Šiaulių sporto centre
Irklavimo bazė „Atžalynas“, Žvyro g. 34

15–16.30 val. Šiaulių miesto garbės piliečio inauguracija ir šventinis koncertas 
Dalyvauja Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė Viktorija Miškūnaitė (sopranas),
Vilhelmas Čepinskis (smuikas), berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ (meno vadovas R. Adomaitis), Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas V. Čepinskis), dirigentai V. Čepinskis, R. Adomaitis. Renginio vedėjas Dovydas Petkus
Reikalinga išankstinė registracija į renginį adresu https://bit.ly/2F9nBNp
Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Aušros tak. 3
Org. Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“

16 val. Janinos Kildušienės keramikos darbų parodos „Tautiniai raštai keramikoje“ atidarymas
Šiaulių meno galerija „Akis“, Vytauto g. 133

17–01 val. projektas „Magiškas parkas“
Programoje: lazerių, šviesų, unikalių rankų darbo UV dekoracijų magiška meninė ekspozicija, papildyta išskirtiniais muzikos ritmais. Dalyvauja „Penkios po penkių“, „Mannazz“, „3Sunc“, „Kieno mishke kankorezhiai“, „Black feeling“, „Few nolder“
Reikalinga išankstinė registracija adresu www.siauliukc.lt
Dainų parko pėsčiųjų ir dviračių takas
Org. Šiaulių kultūros centras

18 val. Ekskursija „Nuo Rūdės iki pat Kaukazo“
Gidas Andrius Kvedaras lauks prie konferencijų centro „Havana“, Rūdės g. 27D
Bilieto kaina 3 Eur. Būtina registracija tel. (8 41) 523 110 arba el. p. ekskursijos@visitsiauliai.lt
Org. Šiaulių turizmo informacijos centras

18–23 val. Tarptautinis bigbendų festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2020“
Dalyvauja Latvijos radijo bigbendas ir Kristine Prauliņa (Latvija) (meno vad. ir dirig. K. Vanags); Šiaulių bigbendas (Lietuva) ir Ismo Haavisto (Suomija) (meno vad. ir dirig. R. Ašmanis); Kauno bigbendas ir Linas Adomaitis (Lietuva) (meno vad. ir dirig. J. Jasinskis).
Reikalinga išankstinė registracija adresu shorturl.at/pqMN9 
Saulės Laikrodžio aikštė, Ežero g. 64
Org. Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“

18–23 val. „Poviliukas Slam & Beatbox Battle“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui
Sukilėlių kalnelis, Vilniaus ir Žemaitės gatvių sankirta
Org. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka

19–23 val. Šventinis koncertas #Šiauliaišviečia
Dalyvauja Laura Remeikienė, grupės „Vairas“ ir „Kitava“. Koncerto vedėjas Dovydas Petkus
Reikalinga išankstinė dalyvių registracija adresu www.siauliukc.lt
Prisikėlimo aikštė
Org. Šiaulių kultūros centras

19 val. Edukacinis žydų muzikos koncertas „Šabato vakarą“
Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parkas, Vilniaus g. 74
Org. Šiaulių krašto žydų bendruomenė, partneriai: MB „Pelėdiškių ąžuolas“, Šiaulių „Aušros“ muziejus

20.30–01.00 Šokančių ir grojančių fontanų šou
Prūdelis, Paprūdžio g. 4
Org. Šiaulių kultūros centras

21 val. Plenero „Ugnies stulpai“ šamoto skulptūrų uždegimo ceremonija
Saulės Laikrodžio aikštė, Ežero g. 64
Org. Šiaulių dailės mokykla

RUGSĖJO 12 D.

10–23 val. Šventinis prekymetis
Vilniaus g. bulvaras, Varpo g.
Org. Šiaulių kultūros centras

11–19 val. Mėgėjų meno festivalis „Rudens mozaika 2020“
Prie Šiaulių dailės galerijos, Vilniaus g. 245
Org. Šiaulių kultūros centras

11–18 val. Orientavimosi žaidimas „Skaitantis žmogus“
Žaidimo užduotis nuo 2020 m. rugsėjo 10 d. galima pasiimti bibliotekos registratūroje
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Aušros al. 62
Org. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka ir Šiaulių turizmo informacijos centras

11 val. Tradicinis šeimų futbolo turnyras „Aš, mano šeima ir draugas“
Miesto stadionas, S. Daukanto g. 23
Org. VšĮ futbolo akademija „Šiauliai“

11.30–14 val. XIII tarptautinio akordeono muzikos festivalio-konkurso „Linksmasis akordeonas“ ansamblių paradas „Crazy accordion“
Dalyvauja Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos, Šiaulių 1-osios, Šiaulių Dainų ir Kuršėnų muzikos mokyklų mokiniai ir mokytojai
Prisikėlimo aikštė
Org. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija

11.30 val. Legalus Dragas: DragFest.LT 2020 (Lietuvos Drag čempionato finalas)
Daugiau informacijos adresu www.dragfest.lt
Aviacijos g.
Org: DragFest.LT, Lietuvos kelių policijos tarnyba

12 val. Šiaulių miesto menininkų parodos „Šabakštyno kronikos“, skirtos Šiaulių miesto dailininkų studijų istorijos 50-mečiui, atidarymas
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245

12 val. Ekskursija „Tilžės gatve – imperatorių keliu!“
Gidas Saulius Stasiūnas lauks prie kavinės-valgyklos „Senasis sodžius“, Stoties g. 3
Bilieto kaina 3 Eur. Būtina registracija tel. (8 41) 523 110 arba el. p. ekskursijos@visitsiauliai.lt
Org. Šiaulių turizmo informacijos centras

12, 14, 16 val. „Senasis Šiaulių kinas“ (retrospektyva)
Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos muziejusVilniaus g. 140

13–17 val. Popietė su Šiaulių skautais
Šiaulių „Aušros“ muziejaus Venclauskių namų Našlaičių sodas, Vytauto g. 89

13 val. Parodos „Tautodailės meno ritmas Šiaulių regione“, skirtos Tautodailės metams paminėti, atidarymas
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245

15 val. Interaktyvioji viktorina „Legendos apie Šiaulius“
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filialas, Tilžės g. 36

12–01 val. projektas „Magiškas parkas“
Programoje: lazerių, šviesų, unikalių rankų darbo UV dekoracijų magiška meninė ekspozicija, papildyta grupių: „Pilka“, „Kigidi karma“, „Kandy killers“, „Oyster x psychotropin“, „Girių dvasios“ – muzikos pasirodymais. Išskirtiniai jogos užsiėmimai su Mila Leonaviče, Gintauto Gascevičiaus paskaita „Evoliucionuojantys garsai“, šunų dresūros ir sporto klubo „Akela“ šuniukų agility (vikrumo) pasirodymai, treniruotės su Šiaulių sporto gimnazija ir „Slackline Lietuva“
Reikalinga išankstinė dalyvių registracija adresu www.siauliukc.lt
Dainų parko pėsčiųjų ir dviračių takas
Org. Šiaulių kultūros centras

17–23 val. Tarptautinis bigbendų festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2020“
Dalyvauja Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos džiazo orkestras (Lietuva) (meno vad. ir dirig. R. Žukauskas); Klaipėdos džiazo orkestras ir Edita Bodrovaitė-Rukienė, Gabrielė Urbonaitė, Kristina Gurauskaitė (Lietuva) (meno vad. ir dirig. K. Sova); Vilniaus bigbendas ir Paulina Paukštaitytė (Lietuva) (meno vad. R. Jaunius); Jelgavos Bigbendas ir Ezia (Latvija) (meno vad. ir dirig. R. Ašmanis)
Reikalinga išankstinė registracija adresu shorturl.at/pqMN9
Saulės Laikrodžio aikštė, Ežero g. 64
Org. Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“

20.30–01.00 Šokančių ir grojančių fontanų šou
Prūdelis, Paprūdžio g. 4
Org. Šiaulių kultūros centras 

19–23 val. Šventinis koncertas #Šiauliaišviečia
Dalyvauja grupės „Colours of Bubbles“, „Bix“. Koncerto vedėjas Dovydas Petkus
Reikalinga išankstinė dalyvių registracija adresu www.siauliukc.lt
Prisikėlimo aikštė
Org. Šiaulių kultūros centras

RUGSĖJO 13 D. 

9 val. Legalus Dragas: DragFest.LT 2020 (Lietuvos Drag čempionato finalas)Daugiau informacijos adresu www.dragfest.lt
Aviacijos g.
Org: DragFest.LT, Lietuvos kelių policijos tarnyba

RUGSĖJO 16 D.

11 val. Viktorina vaikams „Esu tikras šiaulietis“
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filialas, K. Korsako g. 10

16 val. Vakaras-portretas „Aktorė Nomeda Bėčiūtė“
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filialas, Tilžės g. 36

RUGSĖJO 17 D.

11 val. Edukacinis užsiėmimas vaikams „Šiauliai mano širdy“
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filialas, K. Korsako g. 10

UGDYMO ĮSTAIGŲ RENGINIAI

RUGSĖJO 7–11 D.

Akcija „Padovanok atviruką“
Šiaulių dailės mokyklos kiemelis, Gumbinės g. 18

RUGSĖJO 10 D.

14–18 val. Šiaulių miesto jaunimo piknikas „#AšEsuŠiauliai“
Prie Šiaulių valstybinės kolegijos centrinių rūmų pastato, Aušros al. 40 

13 val. Konkursas „Simono Daukanto taurė 2020 „Makaronų tiltai“
Simono Daukanto gimnazija, S. Daukanto g. 71

17 val. Bėgimas „Šviečiančios lenktynės“
Šiaulių lopšelio-darželio „Sigutė“ kiemas, J. Basanavičiaus g. 92 

17 val. Instaliacijos „Šviečiantis sodas“ apžiūra
Šiaulių lopšelio-darželio „Sigutė“ kiemas, J. Basanavičiaus g. 92

RUGSĖJO 11 D.

10 val. Renginys Lieporių mikrorajono lopšeliams-darželiams „Atrask savo kodą!“
Šiaulių Gegužių progimnazija, S. Dariaus ir S. Girėno g. 22

13 val. Konkursas „Simono Daukanto taurė 2020 „Bokštai“
Simono Daukanto gimnazija, S. Daukanto g. 71

PARODŲ IR MUZIEJŲ LANKYMAS

Spaudinių paroda „Šiaulių istorinius puslapius verčiant“
Paroda veikia rugpjūčio 17 d. – rugsėjo 30 d.
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filialas, Spindulio g. 5

Fotografo Giedriaus Baranausko darbų paroda „Iš Šiaulių miesto istorijos: „Šiaulių turgus“
Paroda veikia rugpjūčio 31 d. – rugsėjo 30 d.
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filialas, Tilžės g. 36

Literatūrinė paroda „Miestas, kuriame aš gyvenu“
Paroda veiks rugsėjo 3–24 d.
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filialas, Aido g. 27

Kūrybinių darbų paroda „Baltų ženklai (simboliai) rankdarbiuose“
Paroda veiks rugsėjo 8–23 d.
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyrius, Aido g. 27

Leidinių paroda, skirta Šiaulių miesto garbės piliečiams, minint šio vardo suteikimo 20-metį
Paroda veiks iki spalio 25 d.
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Kraštotyros skaitykla, Aušros al. 62

Lietuvos šiuolaikinės skulptūros paroda „Lūžis“
Lankymas rugsėjo 10–12 d. 10–22 val.
Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parkas, Vilniaus g. 74

Antano Sutkaus paroda „Sveikinimai iš XX amžiaus“
Lankymas rugsėjo 11–12 d. 11–20 val.Bilieto kaina 1 Eur
Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140

Pirmojo Šiaulių literatūrinio hakatono kūrinių paroda „Kalbantis miestas“
Lankymas rugsėjo 11–12 d. 11–20 val.
Bilieto kaina 1 Eur
Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos muziejusVilniaus g. 140

Antano Sutkaus paroda „Pro Memoria“
Lankymas rugsėjo 11–12 d. 11–20 val.
Bilieto kaina 1 Eur
Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vila, Vilniaus g. 74 

Rugsėjo 11–12 d. Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinių lankymas nuo 11 iki 20 val. Lankytojų lauks Chaimo Frenkelio vila (Vilniaus g. 74), Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140), Venclauskių namai (Vytauto g. 89), Žaliūkių malūnininko sodyba (Architektų g. 73), Dviračių muziejus (Vilniaus g. 139), Radijo ir televizijos muziejus (Vilniaus g. 174)
Bilieto kaina 1 Eur
Muziejuose veiks šios kūrybinės dirbtuvės: Venclauskių namuose – „Šešėlių teatras“, Dviračių muziejuje – „Šviesk! Būk matomas kelyje!“, Radijo ir televizijos muziejuje – instaliacija „Šiaulių televizorių gamykla. Istorijos atspindžiai“.

Paroda „Menų samplaika. Poezija. Muzika. Dailė“
Lankymas rugsėjo 22 d. – spalio 30 d.
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Varsos“ filialas, Vilniaus g. 38D