Mokinai sužinojo, kaip gimsta knygos

„Šiaulių spaustuvėje“ apsilankėsi Vinco Kudirkos progimnazijos septintokai ir aštuntokai. Čia jie susipažino su knygų gaminimo procesu: nuo teksto surinkimo iki lapų siuvimo ar klijavimo. Spaustuvės darbuotojas mokiniams papasakojo, kokio formato knygos populiariausios, kaip gaminant knygas taupyti popierių, parodė mašinas, kuriomis spausdinami spalvingi plakatai, išpjaustomos įvairaus formato  popierinės dėžutės, kuriamos prabangios vizitinės kortelės.   Mokinius ypač sudomino galimybė iš įvairių medžiagų išpjaustyti sudėtingas formas lazeriu.

Nors  daug  darbų yra atliekama rankomis, bet vis dėlto dirbant spaustuvėje reikalingos informacinių technologijų, anglų kalbos, fizikos  bei lietuvių kalbos žinios. Kaip prisipažįsta ten dirbančios dailės mokslus studijavusios darbuotojos, nori nenori teko pasiimti mokyklinį fizikos vadovėlį ir vėl iš naujo viską pakartoti, kad galėtum suvokti lazerio teikiamas galimybes. Ekskursijos pabaigoje  visiems mokiniams buvo duotos dėžučių formelės: kiek susilankstysi dėžučių, tiek ir galėsi neštis namo. Jauni  pirštai   buvo miklūs ir sparčiai „kepė“ dėžutes.

Ir dar – būtent šioje spaustuvėje buvo atspausta žymioji panoraminė  nuotrauka su šiauliečių šypsenomis, fotografuota Kovo 11-ąją. Tokią nuotrauką, tik mažesnio formato, turime ir mokykloje.

Rita Samoškienė

Šaltinis: null