Minios šiauliečių vijo lauk žiemą Užgavėnių šventėje

Uzgavenes4Šeštadienį Žaliūkių malūnininko sodyboje šiauliečiai ir miesto svečiai linksminosi Užgavėnių šventėje. Susirinkusieji triūkšmingai vijo žiemą, kad ši nebesugrįžtų. Nuotaiką kūrė Šiaulių miesto folkloro kolektyvai, atlikdami tradicines Užgavėnių dainas ir kviesdami šokti.

Uzgavenes5Po kaukėmis pasislėpę šventės dalyviai žaismingai pokštavo ir juokavo, linsmindami ir vaikus, ir suaugusius. Po malūno sparnais susibūrusios Šiaulių miesto mikrorajonų bendruomenės ir miesto ugdymo įstaigų komandos kepė blynus, kurių gardus kvapas vilijo jų paragauti. Tačiau susirinkusieji galėjo ne tik smaguriauti blynais, bet ir paskanauti pagrindinio Užgavėnių valgio – šiupinio, sušilti gurkšnojant žolelių arbatą. Žaliūkių malūnininko sodyboje taip pat veikė Užgavėnių turgelis, kur norintieji galėjo nusipirkti įvairių lauktuvių.

Uzgavenes3

Daugiau nuotraukų čia

Šventėje skambėjo žiemos pasmerkimo oracija, o vakarop visų linksmybių įkarštyje atėjo ilgai lauktas metas, kai su giesmėmis buvo palydėta ir ant kaitraus laužo sudeginta Morė – atsibodusi ir įkyrėjusi žiemos dvasia.