AktualuŠiauliai

Moters ir vaiko klinikoje aidėjo padėkos, skambėjo vaikų juokas, liejosi tėvų džiaugsmo ašaros

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje vasara pasitinkama sveikinimais vaikams neseniai buvusios Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga ir neišnešiotų ir sunkiai sergančių naujagimių tėvams skirtų, atnaujintų palatų pristatymu.

Pasidedant naujai savaitei pirmiausiai pasveikinti skyriuose gydomi vaikai. Trolytės ir ligoninės direktoriaus Mindaugo Pauliuko apsilankymas palatose pas mažuosius pacientus sukėlė daug nuoširdžių emocijų. Būta ir laimės ašarų ne tik vaikų, bet ir tėvelių akyse. Simbolines dovaneles ir spalvingus balionus jiems paruošė moterų klubas „Šiaulietė“, VšĮ „Mezgu mažam kovotojui“ ir švenčių studija „Švelni svajonė“. Drauge su ligoninės administracijos atstovais, moterų klubo „Šiaulietė“ prezidente Asta Petrauskiene, dovanas vaikų skyriams įteikė žaismingoji, ilgametę draugystę su ligonine puoselėjanti „Linksmiausių švenčių“ animatorė Monika Kairienė.

„Ligoninėje pasitikti šventes, ko gero niekas niekada neplanuojame ir nenorėtume. Vis dėlto stengiamės, kad čia praleistas laikas išliktų atmintyje pozityvus ir nuotaikingas, todėl ne tik gydome, bet kartais ir nustebiname“, – sako Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas.

Vadovas nepraleido progos padėkoti ir rėmėjams, kurių dėka neišnešiotų ir sunkiai sergančių naujagimių tėvų laikas, praleistas klinikoje, taps jaukesnis. „Ligoninės administracija prioritetą teikia naujai medicininei įrangai, paslaugų plėtrai, o rėmėjai pasirūpinantys palatų jaukumu gydymo įstaigai – didžiulė vertybė ir pagalba“, – susirinkusiems dėkojo ligoninės direktorius.

„Šios akimirkos laukėme keletą metų. Ir jei ne rėmėjų pagalba, greičiausiai dar būtume atidėlioję ilgai. Mintys, jog palatas reikia padaryti jaukesnes, sklandė senokai, bet natūralu, kad tai nėra pirmos būtinybės sprendimas gydymo įstaigoje. Vis dėlto išsakę tokius planus garsiai, sulaukėme rėmėjų susidomėjimo, todėl nuo šiandien neišnešiotų ir sunkiai sergančių naujagimių tėvams atidaromos dvi jaukesnės palatos. Išskirtinės jos tuo, čia bus daugiau funkcionalių baldų ir būtiniausioji buitinė technika“, – sako Moters ir vaiko klinikos Naujagimių skyriaus koordinatorė Vaida Aleksandravičienė. Ji priduria, kad tai nebus privačios palatos, jose bus visiškai nemokamai laikinai įkurdinamos šeimos, kurių naujagimiai dažniausiai gyvenimo kelią pradeda nuo Intensyviosios terapijos poskyrio, o buvimo ligoninėje laikas kartais užsitęsia ir daugiau nei mėnesį.

Koordinatorė negailėjo šiltų žodžių moterų klubui „Šiaulietė“. „Jūsų parama buvo begalinė ir nuo krokų sodinimo akcijos nuolat jautėme tvirtai tiesiamą pagalbos ranką. Jūsų dėka padaryti kokybiški sprendimai, tariantis su savo sričių specialistais – nuo baldininko iki interjero dizainerio. Dėkojame, kad neskaičiavote laiko ir pastangų ir per tą pusmetį organiškai tapote mūsų bendruomenės dalimi“, – sako koordinatorė. Moterų klubo „Šiaulietė“ prezidentė Asta Petrauskienė sako, kad „Šiaulietės“ bendruomenei šis projektas buvo itin jautrus. „Organizavome labdaringą koncertą, kurio lėšas skyrėme šioms palatoms. Įdomi ši patirtis ir pažintine prasme, ne tik apie neišnešiotus naujagimius daug sužinojome, bet ir pirmąkart išgirdome, kokie palatose turi būti baldų paviršiai. Atrodytų iki šiol niekada apie tai nesusimąstei, o dabar ir pačios jaučiamės augusios kartu su šiuo projektu. Stengiamės maksimaliai, konsultavomės ir su dizainere, jei pavyko, labai džiugu. Tikiu, kad ir ateityje bendradarbiausime, nes viskas, kas susiję su vaikais, o ypač mažiausiais, yra itin jautru, trapu ir tikra“, – sako moterų klubo „Šiaulietė“ prezidentė Asta Petrauskienė.

Palatoms televizorius dovanojęs nepriklausomų brokerių agentūros NBA kolektyvas ir šįkart atvyko ne tuščiomis. Palatoms jie padovanojo sieninius laikrodžius. „Namų  niekas nepakeis, bet jei galime padėti ilgiau nei įprasta ligoninėje užsibūnantiems tėvams, norime padaryti viską, kad jų laikas gydymo įstaigoje būtų kokybiškesnis, jaukesnis ir kuo artimesnis namų aplinkai“, – sako NT brokerė Gintarė Gumuliauskienė.

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos ir Šiaulių technologijų mokymo centro Kuršėnų skyriaus dėka dvi palatos aprūpintos šaldytuvais, mikrobangų krosnelėmis, virduliais, pieno šildytuvais, pientraukiais, palatų šildytuvais. Į palatų pristatymą ir padėkos popietę atvykusios moterys dėkojo medikams už jų atsidavimą savo profesijai ir kilnią misiją – gelbėti gyvybes.

Beje, iškart po palatų pristatymo vienoje iš jų įsikūrė ankstuko sulaukusi kelmiškė Inga Kalvaitytė-Gaidauskienė, kurios mažylis kol kas yra saugioje Intensyviosios terapijos poskyrio medikų priežiūroje.

Atnaujinant palatas prie jų įrengta ir atsiliepimų dėžutė, kurioje kiekvienas gali palikti rašytinę padėką medikams. Šiaulių miesto vicemero Justino Švėgždos iniciatyva bendradarbiaujant su Šiaulių miesto biblioteka įkurta ir bibliotekėlė.

Parengė Eva Jagminaitė-Kazlauskienė

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai