Muziejų naktį kultūros ieškojo daugiau kaip 26 tūkstančiai gyventojų

Šeštadienį šiauliečius ir miesto svečius naktinėti kvietė 13 miesto muziejų – vyko tarptautinio projekto „Europos muziejų naktis 2017“ renginiai. Dauguma muziejų duris atvėrė 19 val. ir lankytojų laukė iki 24 val., kiti – iki 1 val. Per šį laiką muziejus aplankė rekordinis lankytojų skaičius – 26 508. Populiariausiu tapo Dviračių muziejus, čia sulaukta 6 005 lankytojų, Fotografijos muziejuje apsilankė – 4 646, Chaimo Frenkelio viloje – 4190, Šiaulių geležinkelių muziejuje – 3852.

Šiais metais lankytojų srautus muziejininkams padėjo suvaldyti būrys savanorių. Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniuose Muziejų naktį savanoriavo 44 moksleiviai – iš Šiaulių Juliaus Janonio, Didždvario, Stasio Šalkauskio ir Šiaulių universiteto gimnazijų. Moksleiviams tai buvo puiki proga pažinti muziejus iš arčiau ir tapti tarptautinio projekto dalimi.

Šiaulių „Aušros“ muziejus vakarinius renginius organizavo jau 12-tą kartą ir jau antrąjį kartą pakvietė prie projekto prisijungti kitus Šiaulių miesto muziejus. Palaikydami idėją prisijungė penki, 2016 m. dalyvavę, muziejai – Šiaulių geležinkelių, Šiaulių J. Janonio gimnazijos istorijos J. Krivicko, Šiaulių kino, Vandentvarkos, V. Kavaliauskienės katinų – ir trys nauji, pirmą kartą dalyvavę muziejai – Sporto, Šiaulių apygardos teismo teismų istorijos, Šiaulių universiteto Gynybos ir karybos edukacijos.

Tamsiuoju paros metu užsukti kvietė ir penki „Aušros“ muziejaus padaliniai – Chaimo Frenkelio vila, Fotografijos muziejus, Žaliūkių malūnininko sodyba, Dviračių, Radijo ir televizijos muziejai. Praėjusiais metais į Muziejų naktį Šiauliuose kvietė 11 muziejų, kurie sulaukė kiek per 20 tūkst. lankytojų.

Šių metų muziejų nakčiai „Aušros“ muziejus taip pat sukūrė interaktyvų maršrutą „Muziejų naktis Šiauliuose“, leidusį išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių naudotojams lengviau surasti projekte dalyvaujančius muziejus ir susipažinti su jų paruošta vakaro programa.

Galimybe per vieną naktį aplankyti visus muziejus, o po to naktį grįžti į namus, pasirūpino Šiaulių miesto savivaldybė ir „Busturas“. Buvo sukurtas visus muziejus jungiantis vienkartinis maršrutas ir pratęstas populiariausių maršrutinių miesto autobusų tvarkaraštis.