Muziejų nakties rekordas – renginiuose dalyvavo per 20 tūkst. šiauliečių

Šeštadienį Šiauliuose vyko tarptautinio projekto „Europos muziejų naktis 2016“ renginiai tema „Rožės pražydėjimas tamsoj“. Pirmą kartą duris atvėrė ir į išskirtinius renginius kvietė vienuolika muziejų, kurie per naktį sulaukė 20 tūkstančių lankytojų (20019).

Šiaulių „Aušros“ muziejus – ilgametis tarptautinės akcijos dalyvis, vakarinius renginius organizavo jau vienuoliktą kartą. Šiemet duris atvėrė net penki muziejaus padaliniai, kuriuose apsilankė per 13 tūkst. žmonių (13249): Fotografijos muziejuje 4016, Chaimo Frenkelio viloje 2600, Dviračių muziejuje 2445, Radijo ir televizijos muziejuje 2038, Žaliūkių malūnininko sodyboje 2150.

Šiemet „Aušros“ muziejus pakvietė prie akcijos prisidėti ir kitus Šiaulių miesto muziejus. Palaikydami idėją prie projekto prisijungė šeši muziejai. Juose sulaukta virš 6 tūkstančių lankytojų (6770): Šiaulių geležinkelio muziejuje 3400, Vandentvarkos muziejuje 1070, Šiaulių kino muziejuje 200, V. Kavaliauskienės katinų muziejuje 1100, Nacionalinių lėlių muziejuje 750, Juliaus Janonio gimnazijos muziejuje 250. Dauguma šių muziejų į vakarinius renginius kvietė pirmą kartą.

Renginio galerija.

Šių metų „Muziejų naktis“ Lietuvoje organizuota bendru pavadinimu „Rožės pražydėjimas tamsoj“, kuris buvo pasirinktas pagal to paties pavadinimo Romualdo Granausko pjesę. Ypatingą kūrinio pavadinimo metaforą galima buvo sieti su bendrąja grožio idėja, rožė yra estetinio tobulumo vaizdinys, kultūros, meno simbolis, o muziejai saugo ne tik vertingiausius meno kūrinius, kultūrinius unikumus, bet ir dažnai yra įsikūrę gražiose erdvėse. Dar viena sąsaja – neįprastumas. Naktį muziejai nedirba, kaip ir nežydi rožės, tačiau gegužės 21-ąja muziejai atvėrė savo duris ir kvietė pamatyti  ekspozicijas, dalyvauti renginiuose. Akcija, skatinusi apsilankyti muziejuose vakariniu metu, sulaukė rekordinio lankytojų skaičiaus ir pralenkė organizatorių lūkesčius.

Nuotr. E. Tamošiūnas.