Nukelti nelegalūs garažai prie Rėkyvos ežero

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis patvirtino, kad pirmadienį administracija, pasitelkusi antstolius ir reikalingas technines priemones, nuo Rėkyvos ežero pakrantės pradėjo metalinių garažų nukėlimo procedūrą ir garažų pervežimą į įmonės UAB „Busturas” teritoriją.

Nelegalių metalinių garažų savininkų jau kuris laikas buvo prašoma susitvarkyti turtą ir nelaikyti jo valstybinėje žemėje. Paskirtas paskutinis terminas buvo spalio 1-oji, tačiau savininkams nekreipiant dėmesio į eilę įspėjimų, teritorija sutvarkyta jiems nedalyvaujant. Visos išlaidos ir kaštai užfiksuoti antstolio, tad savininkams turint pretenzijų, Savivaldybės administracija turės pretenzijų dėl kaštų padengimo. Viskas, kas rasta garažuose, nufotografuota ir surašyta dalyvaujant antstoliui.

Pasak Antano Bartulio, šia akcija kartu siunčiamas signalas 3-iai ir 1-ai metalinių garažų bendrijoms. Virš 300 metalinių garažų nugriauta 3-ojoje metalinių garažų bendrijoje, kurios nariams buvo suteiktas terminas iki šių metų sausio 1-osios dienos. Dėl galimai garažų bendrijos pirmininko klaidinančių teiginių, esą galima garažų ir nenusikelti, dar ne visi savininkai susitvarkė savo turtą. Tokius teiginius klaidingais yra pripažinęs teismas. Aktyviai bendradarbiaujant su Nacionalinės žemės tarnybos Šiaulių padaliniu, protokolų surašymas įgauna pagreitį, kitą savaitę žadama informuoti visuomenę apie vykstantį procesą. Nuo pradėto proceso savivaldybė nesitraukia.

Prievolę patraukti savo metalinius garažus nuo užimtos teritorijos turi ir 1-os metalinių garažų bendrijos savininkai. Jie ir bendrijos pirmininkas tą padaryti turi iki šių metų galo, tiems darbams buvo skirta apie 16 mėnesių, iš kurių dabar jau liko tik trys.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite: