Onkologijos klinikai padovanota 100 biopsinių adatų

Į Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos kliniką Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos narės bei farmacijos kompanijos „Roche“ atstovai atvežė 100 stulpelinių biopsinių adatų ir šaudyklę – specialų prietaisą šioms adatoms naudoti biopsijai. Gydymo įstaigai dovanotos naujesnio modelio adatos, tad gydytojų, atliekančių biopsijos procedūrą, darbas bus dar efektyvesnis.

Moterims, kurioms mamografijos patikros ar echoskopijos metu įtartas pirmos ar antros stadijos krūties vėžys, atliekama biopsija ligai patvirtinti. Onkologijos klinikos laikinai einantis direktoriaus pareigas Leonidas Gatijatulinas sako, jog anksčiau, kai biopsinių adatų klinika neturėdavo, chirurgas atlikdavo minimalią operaciją, kurios metu būdavo paimamas reikiamas pakitęs audinio gabalėlis. Dabar gydytojo darbas labai palengvėjo. Echoskopu matomas darinys pasiekiamas biopsine adata, o pacientė išvengia narkozės, skausmo, pjūvio rando bei gulėjimo ligoninėje.

Lėšų šioms adatoms pirkti prieš devynerius metus ėmė rinkti Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija. Organizacinio komiteto direktorė Giusy Bernardy ir komiteto narė Monika Širvinskaitė pasakojo apie labdaros renginius „Sužydėjusi viltis“, kurių metu ir renkamos lėšos paramai onkologijos klinikoms. Organizacija remia ne tik Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos kliniką, bet ir Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos onkologijos centrus.

Šių metų gegužės mėnesį vykusiame renginyje surinkta rekordinė suma – beveik 26 tūkstančiai eurų, kurie ir skirti biopsinėms adatoms pirkti. 2014 metais, pavyzdžiui, buvo surinkta 13 tūkstančių eurų, tad tendencijos ir populiarumas šios labdaros akcijos didėja. Tai džiugina ne tik labdaros organizatorius, bet ir jos gavėjus.

Šios kilnios iniciatyvos partneriai, farmacinė kompanija Roche, ne tik parduoda biopsines adatas, bet ir savo lėšomis prisideda prie šios akcijos. Kompanijos atstovai Petras Radzevičius ir Gintarė Žalytė Štarienė džiaugėsi galimybe dovanoti labai aukštos kokybės adatas bei naują šaudyklę joms naudoti.

Pasak L. Gatijatulino, svarbiausia, kad moterys profilaktiškai tikrintųsi dėl krūties vėžio: jaunos kas mėnesį atliktų apčiuopą, vyresnės – nuo 50 iki 75 metų, dalyvautų krūtų vėžio profilaktikos programose, kurių dėka diagnozuojamas ankstyvos stadijos vėžys. Per metus Šiauliuose atliekama per 100 krūtų vėžio operacijų. Kai diagnozuojamas 3-4 stadijos vėžys, biopsijos adatų nebeprireikia, nes biopsija galima paimti iš išorėje išvėžėjusio krūties audinio.