Oratorystės menas – išėjimas iš komforto zonos

Šiaulių Didždvario gimnazijoje vyko oratorinio meno anglų kalba konkursas, kuriame dalyvavo I-III klasių Šiaulių Didždvario gimnazijos mokiniai. Iš viso konkurse dalyvavo 8 gimnazistai: Ieva Jatulytė, Viltė Uptaitė, Rugilė Drazdovaitė, Ugnius Sadauskas, Danielius Sadauskas, Viktorija Pakštaitė, Jurgita Bašytė ir Aleksas Gamzinas.

Konkurso metu mokiniai kalbėjo skirtingomis temomis. Viena iš temų, pagal kurią mokiniai ruošėsi viešajam kalbėjimui buvo „If you cannot do great things, do small things in a great way“, o kita tema „It‘s now or never“. Gimnazistai kalbėjo apie svarbius dalykus, ypatingai paliečiančius ne tik paauglio, tačiau ir suaugusio žmogaus gyvenimą.

Į konkursą susirinko puikiai pasiruošę mokiniai, kurių viešųjų kalbų turiniai buvo platūs, o ir žodynas turtingas, tačiau mokiniai naudojo ir kitas technikas pritraukti žiūrovų dėmesį – neverbalinę komunikaciją. Gimnazistai stovėdami prieš susirinkusią auditoriją pasitelkė ne tik akių kontaktą, tačiau ir gestus, kad viešosios kalbos kuo labiau įtikintų susirinkusiuosius.

Konkurso komisiją sudarė Šiaulių Didždvario gimnazijos anglų kalbos mokytojos Iveta Gutauskienė, Rūta Alminienė, Virginija Čelkonienė, Tatjana Sviatkina ir Kristina Urbonienė bei neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Daiva Trijonienė. Pasak Šiaulių Didždvario gimnazijos mokytojų, gimnazistai buvo stiprūs ir puikiai pasiruošę, tad nuspręsti, kam skirti prizines vietas, buvo pakankamai sunku.

Andželika Griciūtė