Paaiškėjo, kaip keisis Talkšos pakrantė

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos atstovai pakvietė šiauliečiams pristatė projektą „Talkšos ežero pakrantės plėtra“.

Šiauliečiai domėjosi dviračių takų išdėstymo alternatyvomis, treniruoklių zonos išpildymu. Klausė, ar ji bus pritaikyta įvairaus amžiaus grupių žmonėms, domėjosi, ar planuojama palikti projektuojamoje zonoje jau esantį labirintą, paprašė viešinti želdinių vertinimo išvadas, kai jos bus atliktos. Teikė pasiūlymus dėl automobilių aikštelės ir patekimo į ją infrastruktūros sutvarkymo, dėl planuojamos sukurti ir jau esamos infrastruktūros priežiūros. Prisiminta peticija dėl dviračių tako aplink visą ežerą. Diskutuota apie prekybos zonų alternatyvas ir jų įveiklinimo galimybes bei daug kitų aktualių klausimų.

Sutarta, kad bus sukurta vieša  projekto grupė socialiniame tinkle Facebook, kurioje šiauliečiai galės teikti pasiūlymus, bus galima diskutuoti ir susipažinti su projekto eiga bei aktualijomis.

Primename, kad projektas įgyvendinamas pagal priemonę: „Didžiųjų miestų kompleksinė plėtra“ 07.1.1-CPVA-R-904

Projekto aprašymas:

Siekiant padidinti Talkšos ežero pakrantės teritorijos patrauklumą Šiaulių miesto gyventojams bei sustiprinti šį laisvalaikio ir poilsio traukos centrą, yra būtina tam tikra infrastruktūra. Siūloma tokia infrastruktūra, kuri būtų aktuali ir reikalinga įvairioms laisvalaikio ir poilsio paslaugų vartotojų grupėms: aktyvaus ir pasyvaus laisvalaikio mėgėjams, vaikams, gyvūnų augintojams, verslo atstovams. Minėtos infrastruktūros įrengimas stiprins šį traukos centrą, sąlygos aktyvesnį jo lankymą bei pagerins laisvalaikio ir poilsio paslaugų kokybę ir prieinamumą Šiaulių miesto gyventojams.

Projekto metu planuojama įrengti naujus pėsčiųjų-dviračių takus bei modernizuoti kai kuriuos esamus takus. Įrengti naują apšvietimo sistemą. Įrengti mažosios architektūros elementus: suoliukus, šiukšlių dėžes, dviračių stovus, šunų ekskrementų šiukšliadėžes. Projekto metu taip pat planuojama įrengti įvairius traukos objektus: žaidimų aikštelę įvairaus amžiaus grupių vaikams, šunų dresavimo aikštelę, terasas saulės vonioms, lauko muzikos instrumentų rinkinį, stacionarius žiūronus gamtos stebėjimui, stalo teniso stalus, lauko treniruoklius, persirengimo kabinas. Pagrindinėse traukos zonose bus įrengti WC. Pagrindinėse traukos zonose bus įrengtos verslo infrastruktūros zonos: trinkelių danga, prekybos paviljonai, inžinerinių tinklų įvadai. Naujose traukos zonose planuojama sutvarkyti želdynus: pašalinti dalį menkaverčių krūmų, pasodinti naujų medžių, kitų augalų, suformuoti vientisą sistemą. Pagerinti teritorijos pasiekiamumą modernizuojant Žuvininkų ir Meškerių gatves. Įrengi naujas parkavimo vietas. Modernizuoti lietaus nuotekų sistemą.

Projektas bus įgyvendintas pagal du techninius projektus:

• Meškerių ir Žuvininkų gatvių techniniam projektui jau yra gautas statybą leidžiantis dokumentas, rengiami rangos darbų pirkimo dokumentai, planuojama, kad pirkimas įvyks iki 2018 m. pabaigos, o per 2019 metus bus atlikti darbai.

• Talkšos ežero pakrantės projektavimo darbai vyksta šiuo metu, planuojama, kad statybą leidžiantis dokumentas bus gautas 2019 m. balandžio/gegužės mėn. Rangos darbų pirkimą planuojame įvykdyti 2019 m. pabaigoje, rangos darbus įgyvendinti iki 2020 metų pabaigos.

Preliminarus projekto biudžetas: apie 2,36 mln. EUR, iš jų: paramos lėšos – 2,18 mln. EUR, SB – 0,18 mln. EUR.

 

Projektų valdymo skyriaus informacija

Nuotr. Momento