Padėkota eglutes dovanojusiems šiauliečiams

Jau daug metų Šiaulių mieste prieš žiemos šventes puošiamos dovanotos žaliaskarės. Tik pagrindinėje miesto aikštėje spindinti eglutė nėra natūrali, kituose miesto vietose įžiebtos Kalėdų puošmenos atkeliavo iš šiauliečių valdų arba buvo puoselėjamos prie miesto įstaigų. Eglutes miestui dovanoję žmonės pagerbti Šiaulių miesto savivaldybėje vykusiame susitikime.

Dešimtmečius eglutes auginę šiauliečiai prieš kiekvienas Kalėdas dovanoja miestui 3–4 eglutes. Dar rudenį Savivaldybės specialistai kreipėsi į miesto gyventojus, galinčius pasiūlyti šventinių medžių viešosioms erdvėms puošti. Šiauliečiai pasiūlė net 24 eglutes, iš jų Savivaldybės atstovai išsirinko tris.

Reginos Jurgaitienės dovanota eglutė sužibo skvere prie Šiaurės Lietuvos kolegijos – Tilžės ir Statybininkų gatvių sankirtoje. Kęstučio Čijausko iš mažo sodinuko rūpestingai išauginta eglutė dabar puošia Rėkyvos rajoną, o prie Romuvos progimnazijos žaliavusi eglė įžiebta Vilniaus gatvės bulvare. Eglutes dovanoję šiauliečiai pakviesti į Šiaulių miesto savivaldybę. Šaulių mero pavaduotojas Domas Griškevičius Reginai Jurgaitienei, Kęstučiui Čijauskui ir Romuvos progimnazijos direktorei Stanislavai Prazauskienei įteikė šventinius padėkos pyragus ir naują Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ kalėdinę plokštelę.

„Jau ne vieną dešimtmetį kasmet šiauliečiai dovanoja miestui eglutes, kurios džiugina mus pačius gražiausiu šventiniu laikotarpiu. Ačiū Jums visiems, šiemet labai prisidėjusiems prie miesto papuošimo artėjančių Kalėdų proga. Žinau, kad tas eglutes auginote ir puoselėjote, turbūt nelengva buvo su jomis atsisveikinti, bet jos dabar tapo tikrai svarbia miesto švenčių dalimi“, – kalbėjo Domas Griškevičius.

Eglutes dovanoję žmonės pripažino, kad dešimtmečiais puoselėti medžiai išaugo labai dideli, todėl imta baimintis dėl aplinkinių pastatų saugumo. Tačiau gražių eglių nesinorėjo nupjauti malkoms, tad padovanoti jas, kaip puošmenas miestui, pasirodė pati priimtiniausia idėja. Šiauliečiai pasidžiaugė, kad jas išsigabeno labai profesionalūs darbuotojai. Nepaisant dydžio, egles greitai nupjovė ir galingu kranu saugiai iškėlė iš teritorijos, nekliudydami elektros laidų, kitų pastatų ar medžių. Į puošimo vietą eglutes išvežusį vilkiką lydėjo policijos pareigūnai.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija