Pagerbti Šiaulių kūrėjai ir menininkai

Iškilmingo renginio metu pagerbti miesto menininkai ir kūrėjai. Pripažinti profesionalai apdovanoti Šiaulių miesto savivaldybės Kultūros ir meno premijos, paskirtos stipendijos jauniesiems menininkams, įvertinimo sulaukė ir geriausia metų kultūrinė edukacija.

Šiaulių miesto kultūrą kuriantys kultūros ir meno darbuotojai apdovanoti Šiaulių miesto savivaldybės premijomis ir stipendijomis. Jaunosios ir vyresniosios kartos kūrėjai pagerbti jau penkioliktą kartą. Kandidatūras įvertinimui teikia Šiaulių miesto savivaldybės kultūros taryba.

Iškilmingo vakaro dalyvius pasveikinęs meras Artūras Visockas pabrėžė, kad menas, kultūra ir kūryba visame pasaulyje išlaiko pusiausvyrą ir padeda nepasiduoti nesantaikai, neapykantai kitoms blogybėms.

„Žmogaus kultūra yra tai kas vienija, kas yra svarbu visam pasauliui. Ačiū Dievui, kad turime tiek kuriančių žmonių, labai norėtųsi, kad tokių žmonių būtų dar daugiau“, – sakė Šiaulių meras.

Jaunojo menininko stipendijos – visus metus po 125 eurus kas mėnesį bus skiriamos menininkui Adomui Žudžiui, vaizdo projekcijų ir grafiti meno kūrėjui, literatei Robertai Stonkutei, fotomenininkui Edvardui Tamošiūnui ir grafikei Vaivai Kovieraitei-Trumpei.

Stipendiją gavę jaunieji menininkai įsipareigoja per 2018 metus įgyvendinti meninį projektą, parodą ar renginį.

Kultūros ir meno premijos buvo įteiktos keturiems nusipelniusiems menininkams:

Šiaulių kameriniame orkestre pirmuoju smuiku griežiančiai kolektyvo koncertmeisterei JŪRATEI STAKVILEVIČIENEI. Muzikė taip pat  vadovauja dviems meno mėgėjų kolektyvams, yra ir aktyvi visuomenininkė;

Žinomam fotomenininkui RIČARDUI DAILIDEI, kuris taip pat yra ir aktyvus visuomenininkas, jaunosios kartos ugdytojas, pilietinių iniciatyvų puoselėtojas;

Ilgametei literatūros almanacho „Varpai“ redaktorei, net aštuonių knygų autorei SILVIJAI PELECKIENEI.

Žinomam dailininkui SIGITUI PRANCUIČIUI už aktyvią kūrybinę veiklą, tapybos estetiką ir asambliažo meno puoselėjimą.

Kultūros ir meno premijos dydis – 1 500 eurų.

Taip pat įteikta premija už geriausią kultūrinės edukacijos projektą. Šįkart ji atiteko Šiaulių miesto savivaldybės viešajai bibliotekai už projektą „Komiksų erdvė bibliotekoje“.

Kultūros ir meno bendruomenei dovanotas Šiaulių kamerinio orkestro ir saksofonininko Petro Vyšniausko koncertas.

Šaltinis: null