Parodoje “Šiauliai 2015” bus pristatomos Savivaldybės elektroninės paslaugos

Lapkričio 26-28 dienomis Šiaulių arenoje jau 20-tą kartą vyks verslo pasiekimų paroda “Šiauliai 2015”. Šiaulių miesto savivaldybė savo stende pristatys gyventojams teikiamas elektronines paslaugas.

Šiaulių miesto savivaldybė siūlo per 130 elektroninių paslaugų.

„Norime, kad žmonės žinotų, jog daugelį savo reikalų savivaldybėje gali susitvarkyti bet kuriuo paros metu neišeidami iš savo namų, tiesiog turėdami interneto ryšį ir elektroninę prieigą. Reikia įeiti į savivaldybės interneto svetainę ir skyriuje “Paslaugos” susirasti reikiamą paslaugą. Žmogus gali gauti paslaugą ne tik būdamas savo namuose, bet net svetimoje šalyje, svarbu turėti lietuvišką bankininkystę arba elektroninį parašą”, – spaudos konferencijoje pristatė Kanceliarijos vedėja Gendrūta Slavinskienė.

Anot vedėjos, dažniausiai elektroninėmis paslaugomis gyventojai naudojasi pildydami gyvenamosios vietos deklaraciją, pateikdami prašymą gauti išmoką gimus vaikui arba išmoką vaikams ir panašiai. Vis aktyviau gyventojai pradeda naudotis e demokratijos paslaugomis – dalyvauja elektroninėse apklausose, teikia peticijas, dalyvauja forumuose. Šiaulių miesto internetiniame tinklalapyje sukurtas e demokratijos modulis yra vienas geriausių ir lengviausiai žmonėms prieinamų tarp šalies savivaldybių.

Šiaulių miesto savivaldybė savo paslaugas stende pristatys kartu su Turizmo informacijos centru. Centro direktorė Rūta Stankuvienė žadėjo pateikti keletą įdomių ekskursijų, kurios bus rengiamos ir visus ateinančius metus.

Savivaldybė kasmet padengia dalį išlaidų smulkiojo verslo įmonėms, norinčioms dalyvauti parodoje. Administracijos direktorius Eduardas Bivainis pranešė, kad paskelbus konkursą, pageidavimus gauti paramą pateikė 16 įmonių, komisija nusprendė patenkinti 11 prašymų. Penki prašymai buvo atmesti, nes įmonės neatitiko konkurso reikalavimų: veikia ne Šiauliuose, užsiima tik prekyba, turi vidutinio verslo įmonės statusą. Savivaldybė kiekvienai įmonei kompensavo 6 kv. m parodos paviliono ploto, skirdama po beveik 407 Eur. Iš smulkaus verslo rėmimo fondo šioms išlaidoms iš viso skirta beveik 4,5 tūkst. Eur.

Šaltinis: Šiaulių miesto savivaldybė