„Pasivaikščiojimas“ su šunimi

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Pakruojo rajono agentūros darbuotojai sulaikė du vyrus, kurie su jagdterjerų veislės šunimi, vykdė neteisėta urvinių žvėrių medžioklę. Vyrai grobio neturėjo, tačiau jiems surašyti protokolai ir gresia baudos iki 1737 eurų.

Pakruojo agentūros darbuotojai vykdydami aplinkosauginę kontrolę Pakruojo rajono vandens telkiniuose, Sodeliškių karjeruose, Pašvitinio seniūnijoje, pastebėjo du automobilius. Vieną iš jų, vairavo aplinkos apsaugos inspektoriams, dėl anksčiau padarytų šiurkščių aplinkosauginių pažeidimų, puikiai žinomas jaunuolis. Buvo apžiūrėtas jo automobilis, tačiau inspektoriams neradus nieko įtartina, išskyrus kastuvą, pilietis išvyko.

Aplinkosaugininkams, nuėjus į karjero gilumą, ieškoti kito automobilio savininkų, pastebėti du vyrai su jagdterjerų veislę atitinkančiu šunimi. E. V. (1990m.) ir V. J. (1990m.) vykdė medžioklę urvuose. Abu piliečiai teisės medžioti neturėjo.

Pričiupti vyrai bandė išsisukti teigdami, kad į minėtąjį karjerą atvyko pavedžioti šuns. Aplinkosaugininkų toks paaiškinimas neįtikino. Mat abu vyrai į karjerą atvyko iš kitos seniūnijos ir „pasivaikščiojimo“ būta ne šiaip sau. Pagal pėdsakus ir likusias žymes sniege buvo matyti, kad vaikinai su šunimi vaikščiojo aplink urvus, juose ieškant kailinių žvėrelių. Žvėries sumedžioti vyrai nespėjo, nes aplinkos apsaugos inspektoriai sutrukdė medžioklę, o ir įrankis kąsti urvams, kuris greičiausiai šiam tikslui buvo skirtas, liko pirmajame automobilyje, kuris išvyko.

Piliečiams E. V. ir V. J. surašyti ATPK (85str. 4d.) ir visa turima medžiaga perduota teismui. Už medžiojimą, neturint tam teisės, vyrams gresia baudos nuo 868 iki 1737 eurų.