Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ryzenina/domains/siauliugidas.lt/public_html/wp-content/themes/colormag/functions.php on line 74
Paskelbta festivalio "Ant rubežiaus" programa - Šiaulių gidas

Paskelbta festivalio “Ant rubežiaus” programa

Festivalis nemokamas

Data: 2016m. birželio 2-3-4 dienomis

Vieta: Šiauliai, Pėsčiųjų bulvaras (Vilniaus g.). Didžioji festivalio scena stovės prie dailės galerijos. Specialios sėdimos vietos priešais sceną senjorams (apie 500 vietų)

Norinčių prekiauti festivalio metu registracija nuo 2016 metų kovo 14 d. 

El.paštas:  zitamuge@gmail.com   Tel. 8614 19562 (Prekybos koordinatorė Zita Mundinienė).

Tai tradicinis ir tęstinis liaudiškos muzikos festivalis skirtas plačiai visuomenės daliai – nuo šeimų, jaunimo iki senjorų. Į festiavalį kviečiamos originalios kapelijos ir stilizuotos kapelos bei pavieniai kaimo muzikantai iš visų Lietuvos regionų (Aukštaitija, Žemaitija, Suvalkija ir Dzūkija), kurių koncertai numatyti didžiojoje festivalio scenoje ir improvizuotose Pėsčiųjų bulvaro (Vilniaus g.) vietose. Šiais metais planuojama į festivalį pakviesti liaudiškos muzikos atlikėjus iš Latvijos ir Estijos – pavienius kaimo muzikantus ir kapelijas. Kapelijas iš Latvijos atrenka ir siūlo festivalio koordinatorė, Latvijos etno muzikantų asociacijos vadovė Iveta Dukalska.

Nuo ryto iki vakaro rekonstruotame Pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g.) šurmuliuos Lietuvos ir Latvijos tautodailininkų, amatininkų, kulinarinio paveldo ir prekybininkų mugė. Planuojama, kad festivalyje dalyvaus 6 kapelijos iš Latvijos, 21 kapelija ir stilizuotos kapelos iš Lietuvos, pavieniai kaimo muzikantai iš įvairiausių Lietuvos bei Latvijos regionų, 6 modernaus folkloro grupės iš Latvijos ir Lietuvos. Taip pat svečių teisėmis dalyvaus 2 kapelijos iš Estijos. Jonavietis muzikantas Antanas Kirvelevičius festivalio metu muzikiniame klube “Juonė pastuogė” surengs liaudiškų instrumentų parodą.

Festivalio dalyviai varžysis dėl organizatorių įsteigtų nominacijų: šauniausia kapelija iš Latvijos ir Lietuvos , šauniausia stilizuota kapela, originaliausia „Keisto folko“ grupė ir muzikantų muzikantas. Už originaliausiai paruoštą programą jie visi bus apdovanoti specialiais organizatorių prizais – nominacijomis. Jau tapo tradicija, kad nominacijas (ąžuolinės statinaitės) gamina tautodailininkas iš Marijampolės Vitalius Striuogaitis. Jo gaminamos statinaitės yra pripažintos kaip Lietuvos tautinis paveldas.

FESTIVALIO PROGRAMA

Birželio 2 d. (ketvirtadienis) Keisto folko vakaras

10.00 Tautodailininkų, kulinarinio paveldo ir amatininkų mugė Pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g.)

18.00 – 22.00val. Koncertai didžiojoje festivalio scenoje prie dailės galerijos (Vilniaus g.).

 

Birželio 3 d. (penktadienis) Kaimynų, svečių ir šeimininkų vakaras

10.00 Tautodailininkų, kulinarinio paveldo ir amatininkų mugė Pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g.)

14.00 – 18.00 Kapelijų ir stilizuotų kapelų improvizuoti pasirodymai įvairiose Pėsčiųjų bulvaro erdvėse.

15.00 – 23.00 Koncertai didžiojoje festivalio scenoje prie dailės galerijos (Vilniaus g.).

 

Birželio 4 d. (šeštadienis) Linksmasis subatvakaris, pavienių kaimo muzikantų varžytuvės

10.00 Tautodailininkų, kulinarinio paveldo ir amatininkų mugė Pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g.).

12.00 – 15.00 Bandonininkų, armonikininkų ir pavienių kaimo muzikantų varžytuvės didžiojoje festivalio scenoje, kapelų ir kapelijų koncertai.

14.00 – 18.00 Kapelijų, stilizuotų kapelų ir pavienių kaimo muzikantų improvizuoti pasirodymai įvairiose Pėsčiųjų bulvaro erdvėse.

17.00 Armonikierių ir bandonininkų vienkiemis klubo „Juonė pastuogė“ vasaros kiemelyje – improvizuoti koncertai.

12.00 – 22.00 Koncertai didžiojoje festivalio scenoje prie dailės galerijos (Vilniaus g.).

 

 

Festivalio dalyvių sąrašas

Lietuva: ŽIBINYČIA (Marijampolė), RADVIJA (Radviliškis), LAUMENA (Kauno raj.), AUDA (Šiauliai), SVIRBĖ (Kauno raj.), SANTAKA (Jurbarkas), SADŪNAI (Zarasų raj.), ŽVANGULIS (Radviliškio raj.), SALAKO MUZIKANTAI (Zarasų raj.), TYKIAI (Kuršėnai), POLIFONIJA (Šiauliai), TURAVA (Šiauliai), ŠELMIAI (Šiauliai), KAUNO BANDONIJA (Kaunas), ERŽVILKO BANDONIJA (Jurbarko raj.), KAIMO MUZIKANTAI (Šiauliai), MINGĖ (Klaipėda), MANDOLININKŲ ANSAMBLIS (Zarasai), SAULĖ (Šiauliai), ZYPLIŲ dvaro kapela (Šakių raj.), SENOLIAI (Klaipėda), BANDONIJA PLIUS (Tauragė), pavieniai muzikantai…

Latvija: MALNAVAS muzikanti, ZVIRGZDENAS kapela, TALS’TRIMIŠK, HAGENSKALNA muzikanti, kapela DZIGA, Post-folk grupa RIKŠI, Sēļu muižas muzikanti, pavieniai muzikantai…

Estija: Pärnumaa Lõõtspillihaigete Selts (Piarnu), Rahvamuusikaansambel Heino Tartes ja Sõbrad (Pilva)

Muzikantų sąrašas dar pildomas ir tikslinamas…

 

Festivalio vedėjai: Virginija Našlėnienė (Magdelė) ir Antanas Laurinkevičius (Untaniokas), Leonas Pranckevičius (Pakruojo dvaro malūnininkas Levukas – Cukeris)

Šaltinis: null