Paskelbti Šiaulių miesto kultūros ir meno premijų laureatai ir stipendininkai

Tradiciškai kasmet, kai Šiaulių miestas gyvena kalėdine nuotaika ir iš tolo šviečia įvairiaspalvėmis girliandų šviesomis, ryškiau suspindi ir mūsų miesto kultūros žmonės. Būtent gruodžio mėnesį skelbiami Šiaulių miesto kultūros ir meno premijų laureatai, įvertinama geriausia kultūrinė edukacija, skiriamos stipendijos perspektyviausiems jauniesiems menininkams. Dėl sunkios pandeminės situacijos Lietuvoje kultūros bendruomenė neteko galimybės pasidžiaugti iškilminga premijų teikimo ceremonija ir koncertu. Tačiau laureatai Savivaldybės administracijos atstovų ir žinomų kultūros žmonių buvo virtualiai pasveikinti Šiaulių miesto savivaldybės feisbuko paskyroje.

Už miestui reikšmingą kultūrinę meninę veiklą ir pasiekimus Šiaulių miesto savivaldybė kasmet skiria 3 500 Eur dydžio premijas. Savivaldybės kultūros taryba rinkosi 18-ąjį kartą ir svarstė 8 kandidatūras Šiaulių miesto kultūros ir meno premijai gauti. Buvo išrinkti 4 laureatai:

1. Atlikėjai ir kompozitorei Laurai Remeikienei premija skirta už nepakartojamo balso skaidrumą,  rūpestingą jaunųjų talentų ugdymą, estetinį miesto reprezentavimą, talentingą rimtos ir populiariosios kultūros jungtį savo veikloje.

2. Fotografas ir rašytojas Rolandas Parafinavičius įvertintas už fotografines miesto istorijas, užkrečiamą klubinę veiklą ir nuolat gausėjantį fotografijos mylėtojų būrį.

3. Atlikėjui, kompozitoriui, etninės kultūros puoselėtojui Dariui Dakniui premija skirta už tikėjimą folkloro galia, kolektyvinį tradicijų gaivinimą ir muzikinį optimizmą.

4. Menininkai Reda ir Arūnas Uogintai įvertinti už viešųjų erdvių užkariavimą savo menu, sieninės tapybos, skulptūrinių objektų, vaizdo performansų ciklus ir gilią gyvenimo refleksiją savo kūryboje.

Net vienuolika paraiškų buvo pateikta 2021 metų jaunojo menininko stipendijai gauti. Šiauliuose subrendo ir pirmuosius žingsnius profesinio pasirinkimo kelyje žengė daugybė dabar jau puikiai žinomų atlikėjų, menininkų, kultūros atstovų, kurie Šiaulius garsina ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Savivaldybės įsteigtos keturios 1800 Eur dydžio stipendijos – puiki paskata ambicingai siekti tikslų kūrybiniame kelyje. Nuo 2021 m. sausio jos džiugins smuikininkę Ugnę Krikščiūnaitę, dizainerę ir grafikę Ievą Slonksnytę, literatę Robertą Stonkutę ir grafikę Gabiją Korsakaitę. Stipendijos bus mokamos kas mėnesį po 150 Eur.

Buvo įvertinta ir geriausia kultūrinė edukacija. Premija skirta Šiaulių dailės galerijos vykdomam projektui – edukacinei programai vaikams ir jaunimui „Menopolis“. Jaunąją kartą skatinantis šiuolaikiškai pažvelgti į meninę kūrybą, padedantis suvokti skaitmeninių technologijų ir kūrybiškumo ryšį, daug dėmesio vaikų kūrybinio ir kritinio mąstymo ugdymui bei vaikų meninio akiračio plėtrai skirtas projektas pelnė 2000 Eur dydžio Šiaulių miesto savivaldybės įsteigtą premiją.

Visi laureatai ir stipendininkai bus pristatyti visuomenei Šiaulių miesto savivaldybės feisbuko paskyroje ir kitose internetinėse platformose. Gruodžio ir sausio mėnesiais virtualiąją erdvę pasieks šilti ir malonūs pokalbiai su kiekvienu Kultūros ir meno premijos laureatu.

Interneto vartotojai išvys ir nuotolinius linkėjimus, sveikinimus, kuriuos kultūros bendruomenei siunčia operos solistė Viktorija Miškūnaitė, prozininkė ir vertėja Dalia Staponkutė, aktorė Benita Vasauskaitė,  akordeonininkas Martynas Levickis, rašytojas Rimantas Kmita, muzikantai Saulius Urbonavičius ir Julijus Aleksovas, Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė, Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

 Vaizdo sveikinimai

Laureatus ir stipendininkus pasieks ne tik piniginės premijos, diplomai, bet ir skulptoriaus Kazio Bimbos specialiai Šiaulių miesto kultūros ir meno premijoms sukurta statulėlė. Šiauliečius kviečiame sekti Šiaulių miesto savivaldybės feisbuko paskyrą ir taip pat prisidėti prie sveikinimų.

Šiaulių miesto savivaldybės Kultūros sk. informacija

R. Navickienės, R. Parafinavičiaus, Z. Ripinskio, E. Šimkienės nuotraukos