Pastatei mašiną prie vandens? Gali tekti pakloti 144 eurus baudos

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai antrą savaitgalį rengia reidus ir tikrina žvejus. Pažeidimų nemažėja. Žvejai vis dar išsiruošia į žvejybą nepasirūpinę žvejo bilietu ir nepaiso pakrančių apsaugos, statydami automobilius prie pat vandens.

Sekmadienį aplinkosaugininkai tikrino Šiaulių, Joniškio ir Kelmės rajonų vandens telkinius. Surašyta 11 protokolų nedrausmingiems žvejams. Daugiausiai pažeidimų šį kartą išaiškinta Šiaulių rajone, prie Bubių tvenkinio. Čia atvykę žvejai savo automobilius statė prie pat vandens be to 4 žvejojo neturėdami žvejo bilietų.

Primename, kad už žvejyba be bilieto administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK 87str. 1d.) numato baudą iki 57 eurų. Be to gali būti konfiskuoti žvejybos įrankiai ir įnagiai. Mašinas prie vandens statantiems gresia dar didesnės baudos. Už paviršinių vandens telkinių apsaugos zonų ar pakrančių apsaugos juostų apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimą administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK 55 str. 1d.) numato baudą piliečiams iki 144 eurų.

Taip pat primename, kad žvejai privalo pasirūpinti ir aplink žvejybos vietą susirinkti šiukšles.

Vis dėlto nemenkos baudos neatgraso pažeidėjų. Prieš daugiau kaip savaitę buvo tikrinti Plungės, Telšių, Šiaulių, Kelmės, Radviliškio ir Pakruojo rajonų vandens telkiniai. Tuomet nustatyta 12 pažeidimų. Šį kartą 11.

(ŠRAAD) gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai ir toliau rengs reidus ir tikrins žvejus. O apie daromus pažeidimus gyventojai gali pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.