Pasveikinta miesto šimtametė

Baigiantis rugsėjui, ypatingą 100-ąjį gimtadienį pasitiko šiaulietė Aldona Ilgūnienė. Laikantis galiojančių saugos rekomendacijų, sukaktuvininkei perduoti Šiaulių miesto mero Artūro Visocko sveikinimai, gėlės ir Savivaldybės dovanėlė.

Šimtametės Aldonos Ilgūnienės gimtadienio rytas prasidėjo sveikuoliškos košės dubenėliu ir šiltai šviečiančia jubiliejine žvakute. Kiek vėliau ėmė plaukti sveikinimai, senolę aplankė Šiaulių miesto savivaldybės atstovės. Aldonai Ilgūnienei įteikta puikių rožių puokštė, Šiaulių miesto mero Artūro Visocko sveikinimas ir Savivaldybės piniginė dovanėlė. Netrukus, su didele puokšte gėlių, senolės pasveikinti atėjo ir kaimynai.

Aldona Gužaitė gimė 1921 m. rugsėjo 30 d. Rokiškio r., Skapiškyje. Šeimoje augo ir penkeriais metais jaunesnis brolis. Visa vaikystė praėjo Rokiškio rajone, Aldona mokėsi Rokiškio gimnazijoje. Baigusi gimnaziją įstojo studijuoti į Dotnuvos žemės ūkio akademiją, Namų ūkio skyrių. Mokslus baigė jau vykstant karui. Pokariu  gyvenimas nebuvęs lengvas, dėl tremtinių statuso, teko dažnai keisti gyvenamąją vietą. Kaip pati ponia Aldona sako, teko gyventi įvairiose Lietuvos vietose. Į Šiaulius atvyko 1953 metais, dirbo „Agrochemijos“ laboratorijoje, vėliau sėklų kokybės inspekcijoje. Nuo tada Šiauliai tapo savu miestu.

Aldona Gužaitė 1942 m. ištekėjo už Petro Ilgūno, turi dvi dukras Daivą ir Živilę, vieną anūką ir proanūkę. Vyresnioji dukra Daiva tapo mokytoja, keliais metais jaunesnė Živilė – inžiniere. Dukterys dabar jau nebedirba, pakaitomis padeda mamai. 

Šeimoje su vyru pragyveno 73 metus, vyras Petras Ilgūnas, agronomas, Šiaulių sodų bendrijų pradininkas, Šiaulių miesto garbės pilietis.  Petras Ilgūnas mirė prieš 5 metus, būdamas 97 metų.

Senolė mylima ir gerbiama kaimynų, apie ponią Aldoną atsiliepiama kaip apie malonią, inteligentišką ir visada pasitempusią moterį. Šimtametė yra didelė krepšinio gerbėja, mėgsta būti gamtoje, pavaikščioti.

Paklausta ilgo gyvenimo recepto, senolė atsakė negalinti jo įvardinti, nes plano sulaukti tokio jubiliejaus neturėjo.

 Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Rekomenduojami video
Taip pat skaitykite: