„Pietinia kronikas“ – geriausia metų knyga!

„Pietinia kronikas“ paėmė Lietuvą! Akcijos „Metų knygos rinkimai 2017“ suaugusiųjų kategorijoje nugalėjo Rimanto Kmitos romanas „Pietinia kronikas” (leidykla “Tyto alba”). „Pietinia kronikas” –  pirmasis literatūrologo, poeto ir rašytojo Rimanto Kmitos romanas. R. Kmita ir kiti akcijos laureatai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje.

R. Kmitos romanas žvaliu, energingu, linksmu pasakojimu išarė naują vagą lietuvių literatūroje – čia kalbama šiaulietiška tarme, kupina žargono, būdingo tam laukiniam laikotarpiui, kai atsivėrusi laisvė ir užgriuvęs kapitalizmas daugelį vertybių chaotiškai vertė aukštyn kojom. Jaunuolio brandos kelias šiomis aplinkybėmis kupinas komplikacijų, kuriozų, keistų nuotykių, ieškojimų, klaidų ir atradimų. Čia matome ne tik tų laikų materialinę aplinką ir prisitaikymo būdus, bet ir naujus kultūros daigus – tai pagavi Šiaulių Pietinio rajono, o kartu ir to meto Lietuvos kronika.

Šiaulių turizmo informacijos centras džiaugiasi, kad TIC inicijuota ekskursija pagal romaną yra populiari ir šiauliečių labai mėgstama. Romanas inspiravo ir 2017 metais praūžusias “Šiaulių naktis” su šūkiu “Pietinis yra visur!” Netrukus bus pagal romaną sukurta muzikinė drama. Knyga apie Šiaulius apdovanota ir jau gyvena savo kitą – naują – gyvenimą!

*****

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Šią akciją, įtrauktą į 2006 m. Vyriausybės patvirtintą Skaitymo skatinimo programą, rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, o nuo 2010-ųjų įsijungė Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.

Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja – pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius trijose – vaikų, paauglių ir suaugusiųjų – knygų kategorijose.

Laureatai tradiciškai apdovanojami Vilniaus knygų mugėje.

 

Pagal Šiaulių turizmo centro inf.

Šaltinis: null