Pirmadienio rytą bendrą reidą surengė Šiaulių ir Panevėžio policija

Šiaulių ir Panevėžio apskričių pareigūnai savaitę pradėjo surengdami bendrą reidą. Beveik dvi dešimtys policininkų nuo ankstyvo ryto dirbo kelyje Panevėžys-Šiauliai. Per reidą buvo sustabdyti keli šimtai automobilių, per 300 vairuotojų buvo patikrinti alkoholio matuokliais. Deja, šį kartą neapsieita be girtų vairuotojų.

Panevėžio link važiuojantį mikroautobusą sustabdęs pareigūnas iš karto užuodė iš salono sklindantį alkoholio kvapą. Nuo ko jis sklinda – vairuotojo ar keleivių – paaiškėjo visai netrukus. Alkoholio matuoklis vairuotojo kraujyje aptiko 0,36 promilės alkoholio. Tai – leistina norma. Vairuotojas prisipažino alkoholio vartojęs sekmadienį, su kompanija esą išgėręs kelis butelius stipriųjų gėrimų.

Šis vairuotojas buvo ne vienintelis, savaitgalį vartojęs alkoholio. Dar 4 vairuotojų kraujyje matuokliai nustatė leistiną alkoholio normą. Mažiau pasisekė kitiems 3 vairuotojams, kuriems nustatytas lengvas girtumas (0,49, 0,89 ir 0,90 promilės).

Pareigūnai užfiksavo ir kitų pažeidimų. Dviem vilkikų vairuotojams teks gerokai paploninti pinigines. Jie nebuvo susimokėję nustatyto kelių mokesčio, šis pažeidimas jiems kainuos 173 eurus. 46-erių vairuotojas buvo itin piktas, kad pareigūnai užfiksavo šį pažeidimą. Panevėžietis ilgai ginčijosi, nenorėjo sutikti su pažeidimu, galų gale pareiškė, kad Šiaulių pareigūnai pernelyg priekabūs.

40 eurų bauda skirta vairuotojui, kuris neturėjo draudimo, techninės apžiūros, transporto priemonė buvo neįregistruota nustatyta tvarka. 25-erių vairutojas buvo baustas ir anksčiau.

Sustabdytas 21-erių BMW vairuotojas negalėjo pateikti vairuotojo pažymėjimo ir draudimo. Vairuotojo pažymėjimą jis buvo palikęs namuose, o draudimo neturėjo iš viso. Už tai jam surašytas protokolas ir skirta 11 eurų bauda.

Iš viso be draudimo policijai įkliuvo 3 vairuotojai.