Po mėnesio prasidės bulvaro rekonstrukcija

Pasirašius sutartį su rangovais, Vilniaus gatvės senosios bulvaro dalies atnaujinimas prasidės liepos viduryje. Sutarta palaukti, kol mieste baigsis tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“. Vilniaus gatvės atkarpos (tarp Tilžės g. ir Draugystės pr.) ir Vasario 16-osios gatvės rekonstrukcija turi būti atlikta iki 2021 metų vasaros.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis pasirašė sutartį su UAB „Infes“ vadovu Arvydu Markevičiumi dėl dalies bulvaro ir Vasario 16-osios gatvės rekonstrukcijos darbų.

„Galiu tik padėkoti rangovui – bendrovei „Infes“ už ankstesnius darbus mieste. Jie statė Šiaulių sporto gimnazijos daugiafunkcę salę, keletą kitų objektų. Tikiuosi, kad po dvejų metų galėsiu padėkoti ir už bulvaro atnaujinimą. Rangovo darbų sąraše yra Vilniaus Lukiškių aikštė, taigi, patirties jiems tikrai užteks. Šiauliams tai yra labai svarbus objektas, todėl linkiu didžiausios sėkmės“, – sutarties pasirašymo ceremonijoje kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

 Pasak UAB „Infes“ direktoriaus, tai ypatingas objektas, kuriame darbuojantis bus juntama didelė atsakomybė.

„Iš tiesų, malonu bendradarbiauti su Šiaulių miesto savivaldybe, nors ir yra reiklūs, tačiau žino, ko tiksliai nori. Tada ir darbas tampa ne palaida bala, o konstruktyviu procesu. Visais atvejais bendradarbiausime, tarsimės, kol rasime geriausią sprendimą. Pažadu projektą įgyvendinti laiku ir kokybiškai“, – tvirtino rangos organizacijos vadovas Arvydas Markevičius.

Pasak rangovo, tarp didžiausių iššūkių – projekto visuomeninė svarba, teks dirbti pačioje miesto širdyje, darbai nebus labai patogūs miestiečiams ir vietos verslui.

„Čia ne koks objektas laukuose, reikės daug bendrauti su žmonėmis, bus daug komentarų“, – sakė UAB „Infes“ direktorius. Arvydas Markevičius prisiminė, kad nemažai rūpesčių kyla dėl kokybiškų medžiagų parinkimo. Lukiškių aikštei reikalingą granitą bendrovė rinkosi iš patikimų tiekėjų ir dar kartą bandė jo savybes specialiose laboratorijose. Tokį pat kokybės kontrolės procesą žada ir šį kartą.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Bartulio, vykdant sutartį, rangovams bus privaloma užtikrinti pėsčiųjų judėjimą bulvaru ir sudaryti sąlygas bulvaro prekybininkams ir paslaugų teikėjams toliau sėkmingai vystyti savo veiklą. Vasario 16-osios gatvė remonto metu taip pat negalės būti aklinai uždaryta.

Savivaldybė prašo rangovų kuo greičiau pateikti darbų planą, kad apie pradedamos rekonstrukcijos planus kuo anksčiau būtų galima informuoti lauko kavinių savininkus. Yra tikimybė, kad darbai nesutrukdys verslui užbaigti vasaros sezoną įprastu ritmu.

Atkarpos nuo Tilžės gatvės iki Draugystės prospekto rekonstrukcijos vertė  – 4,9 mln. eurų (be  PVM), į tą sumą įskaičiuotas ir Vasario 16-osios gatvės atnaujinimas. Ji turi būti baigta per 6 mėnesius, o bulvaro darbams ir amfiteatrui skirta 19 mėnesių. Visa rekonstrukcija turi būti baigta 2021 metų vasarą.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija